Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հունվարի 20-ին աշխատանքային խորհրդակցություն է անցկացրել 2010թ. կապիտալ ներդրումների պետական պատվերի ծրագրի շրջանակներում սոցիալական, քաղաքաշինության և ջրամատակարարման ոլորտներում կատարվելիք աշխատանքների կապակցությամբ: Այս մասին հայտնեցին ԼՂՀ նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Զեկուցումներով հանդես են եկել ԼՂՀ սոցիալական ապահովության նախարար Նարինե Ասծատրյանը, քաղաքաշինության նախարար Անահիտ Վարդանյանը, ԿԱ ջրային տնտեսության պետական կոմիտեի նախագահ Սեյրան Միքայելյանը և ԿԱ կապիտալ շինարարության վարչության պետ Կարեն Շահրամանյանը:
Երկրի ղեկավարն ընդգծել է, որ նախատեսված ծրագրերը պետք է կատարել ժամանակին և որակով: Այս համատեքստում Նախագահը կարևորել է տարբեր գերատեսչությունների միջև աշխատանքների համակարգման անհրաժեշտությունը` այն համարելով ծրագրերի հաջող իրականացման կարևոր նախապայմաններից մեկը:
Խորհրդակցությանը մասնակցում էին ԼՂՀ վարչապետ Արա Հարությունյանը, փոխվարչապետ, ֆինանսների նախարար Սպարտակ Թևոսյանը:

B. Sahakyan: Stipulated programs should be carried out in time, with high quality
On 20 January NKR President Bako Sahakyan convened a working consultation dedicated to the activities to be carried out within the framework of the 2010 capital investment state application program in social sphere as well as the fields of municipal engineering and water industry, NKR President's press office said.
NKR minister of social security Narine Astsatryan, minister of municipal engineering Anahit Vardanyan, head of the state department of water industry under the NKR Cabinet of Ministers Seyran Mikayelyan and the head of the state department of capital construction under the NKR Cabinet of Ministers Karen Shahramanyan delivered corresponding reports.
The Head of the State underlined that the stipulated programs should be carried out in time and with high quality. In this context, the President underlined the necessity of coordinated work between different state structures considering it one of the important preconditions for successful implementation of the programs.
NKR PM Ara Haroutyunyan, vice-premier, finance minister Spartak Tevosyan partook at the consultation.