Շուշիում կատարվելիք շինարարական աշխատանքներն են քննարկել Արցախի նախագահն ու հիմնադրամի տնօրենը
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հունվարի 22-ին հանդիպում է ունեցել «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի պատվիրակության անդամների հետ` գործադիր տնօրեն Արա Վարդանյանի գլխավորությամբ:
ԼՂՀ նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության տեղեկացմամբ, հանդիպման ընթացքում քննարկվել են հիմնադրամի կողմից ԼՂՀ-ում իրականացվող ծրագրերը: Հատուկ ուշադրության կենտրոնում էին Շուշի քաղաքում կատարվելիք շինարարական աշխատանքները:
Երկրի ղեկավարն ընդգծել է, որ հաշվի առնելով համայն հայության համար Շուշիի նշանակությունը, անհրաժեշտ է նախատեսված ծրագրերն իրականացնել որակով և սահմանված ժամկետում` լայնորեն լուսաբանելով աշխատանքների ընթացքը:
Հանդիպմանը մասնակցում էին ԼՂՀ վարչապետ Արա Հարությունյանը, փոխվարչապետ, ֆինանսների նախարար Սպարտակ Թևոսյանը և այլ պաշտոնատար անձինք:

Бако Саакян обсудил с членами всеармянского фонда “Айастан” будущее города Шуши
Президент Республики Арцах Бако Саакян 22 января встретился с членами делегации Всеармянского фонда «Айастан» во главе с исполнительным директором Ара Варданяном. Об этом сообщает главное информационное управление аппарата президента НКР.
В ходе встречи были обсуждены программы, реализуемые фондом в НКР. В центре особого внимания были строительные работы, которые будут проводиться в городе Шуши.
Глава государства подчеркнул важную роль Шуши для всего армянства и отметил необходимость осуществления предусмотренных программ в намеченные сроки, высококачественно и с широким освещением хода работ в средствах массовой информации.
Во встрече приняли участие премьер-министр НКР Ара Арутюнян, вице-премьер, министр финансов Спартак Тевосян, другие должностные лица.