«ԱրմենՏել»-ը կաջակցի ռուսաց լեզվի էլեկտրոնային ինտերակտիվ ինքնուսույցի ներդրմանը
«ԱրմենՏել» ՓԲԸ-ն (ապրանքանիշը` Beeline) հայտարարում է Հայաստանի կրթական հաստատություններում ռուսաց լեզվի էլեկտրոնային ինտերակտիվ ինքնուսույցի ներդրման ծրագրին աջակցելու մասին: Ծրագրի շրջանակներում էլեկտրոնային ինքնուսույց կտրամադրվի Երևանի և մարզային դպրոցներին ինչպես նաև բարձրագույն ուսումնական հաստատություններին: Այս մասին հայտնեցին ընկերության մամուլի ծառայությունից:
«Կրթությանն առնչվող հարցերը մեր «Beeline հանուն պածառ ապագայի» սոցիալական քաղաքականության անկյունաքարն են կազմում: Այս ծրագրում կիրառվում է լեզվի ուսուցման ժամանակից մեթոդիկան, որը թվային տեխնոլոգիաների միջոցով ուսուցման գործընթացն առավել մատչելի և դյուրին դարձնելու լավ օրինակ է»,- նշեց ԱրմենՏել» ՓԲԸ-ի Գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Ծրագիրն իրականացվում է «Ռուսական մշակույթի օջախ» հասրակական կազմակերպության կողմից: Այն արժանացել է Կրթության և Գիտության նախարարության, ՀՀ-ում Ռուսաստանի դեսպանատան, Գյումրիում Ռուսաստանի հյուպատոսության և մի շարք այլ հայաստանյան կազմակերպությունների հավանությանը:

Образовательные учреждения Армении получат новые самоучители
ЗАО «АрменТел» (торговая марка Beeline) объявляет о поддержке проекта по внедрению интерактивного мультимедийного электронного самоучителя русского языка в учебных заведениях Армении. Как сообщили в пресс-службе компании, в рамках проекта электронными самоучителями будут обеспечены городские и сельские школы, а также столичные и региональные ВУЗы страны.
«Вопросы образования являются краеугольным камнем нашей корпоративной социальной политики - «яркое будущее с Beeline». В данном проекте реализована современная методика обучения русскому языку, что является хорошим примером того, как высокие технологии делают учебный процесс более удобным и доступным», - сказал генеральный директор ЗАО «АрменТел» Игорь Климко.
Проект реализуется общественной организацией «Очаг русской культуры» и был одобрен Министерством науки и образования Армении, посольством РФ в РА, Генеральным консульством России в Гюмри, а также рядом общественных организаций в Армении.