Մարտի 19-ին Հայաստանում պաշտոնապես կմեկնարկեն Ֆրանկոֆոնիայի օրերը, որը նախաձեռնել է ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունը՝ Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային կազմակերպության 40-ամյակի կապակցությամբ։
ԱԳՆ մամուլի և տեղեկատվության վարչության հաղորդմամբ, մոտ մեկ ամիս շարունակ ինչպես Հայաստանի մայրաքաղաքում, այնպես էլ տարբեր մարզերում կկազմակերպվեն տասնյակ միջոցառումներ, որոնք կներկայացնեն Ֆրանսիայի, Բելգիայի, Կանադայի, Ռումինիայի, Շվեյցարիայի և ֆրանկոֆոն այլ երկրների մշակութային բազմազանությունը՝ երաժշտության, գրականության, գիտության, կրթության և այլ ասպարեզներում։ Տարաբնույթ միջոցառումները կշարունակվեն մինչև ապրիլի 10-ը:

Days of Francophonia, initiated by the Armenian Ministry of Foreign Affairs, will officially get underway in Yerevan March 19 in connection with the 40th anniversary of the International Organization of Francophonia (OIF).
A number of events to present the cultural diversity of France, Belgium, Canada, Romania, Switzerland and other Francophone states in the spheres of music, literature, science, education, etc. will be conducted in Yerevan and the regions of Armenia. The events are due by April 10, MFA reported.