Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր ընդունել է Երևանի կոնյակի գործարանի գործադիր տնօրեն Արա Գրիգորյանին:
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել գործարանի կողմից 2009 թվականին Արցախում իրականացված աշխատանքներին և 2010 թվականի անելիքներին:
ԼՂՀ նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության տեղեկացմամբ, երկրի ղեկավարը կարևորել է Երևանի կոնյակի գործարանի դերը հանրապետության խաղողագործության զարգացման գործում` ընդգծելով, որ անհրաժեշտ է ավելի համակարգված ու երկարաժամկետ դարձնել գործարանի ներգրավվածությունը մեր տնտեսության մեջ:

On March 19 the President of the Nagorno-Karabakh Republic Bako Sahakyan received the director-general of the Yerevan Brandy Company Ara Grigoryan.
Issues related to the activities carried out by the company in Artsakh in 2009 and action plans for the year of 2010 were discussed during the meeting.
The NKR President signified the role of the Yerevan Brandy Company in developing viticulture in the country highlighting the importance of systematized and long-term involvement of the company in our economy, the central information depatment of NKR president's office reported.