Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր ընդունել է Երևանի կոնյակի գործարանի գործադիր տնօրեն Արա Գրիգորյանին:
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել գործարանի կողմից 2009 թվականին Արցախում իրականացված աշխատանքներին և 2010 թվականի անելիքներին:
ԼՂՀ նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության տեղեկացմամբ, երկրի ղեկավարը կարևորել է Երևանի կոնյակի գործարանի դերը հանրապետության խաղողագործության զարգացման գործում` ընդգծելով, որ անհրաժեշտ է ավելի համակարգված ու երկարաժամկետ դարձնել գործարանի ներգրավվածությունը մեր տնտեսության մեջ:

Президент НКР и директор ЕКЗ обсудили перспективы долгосрочной вовлеченности завода в экономику республики
19 марта Президент Республики Арцах Бако Саакян принял исполнительного директора Ереванского коньячного завода Ара Григоряна. Об этом сообщает главное информационное управление аппарата президента НКР.
В ходе встречи были затронуты вопросы, связанные с программами, реализованными заводом в Арцахе в 2009 году, и планами на 2010 год.
Глава государства отметил важную роль Ереванского коньячного завода в развитии виноградарства в республике, подчеркнув необходимость более скоординированнoй и долгосрочной вовлеченности завода в экономику республики.