Այսօր, ժամը 17.00-ին Շառլ Ազնավուրի անվան հրապարակում տեղի է ունենալու Բրիտանական ֆիլմերի 8-րդ փառատոնի բացման արարողությունը, որին հետևելու է օսկարակիր «Դքսուհի» ֆիլմի ցուցադրությունը «Մոսկվա» կինոթատրոնի կարմիր դահլիճում:
Բրիտանական ֆիլմերի 8-րդ փառատոնի ընթացքում, որը շարունակվելու է մինչև մարտի 26-ը, ցուցադրվելու են բազմաթիվ մրցանակների արժանացած բրիտանական արտադրության 6 ֆիլմ: Նախատեսված են բաց ցուցադրություններ, որոնցից մեկին` «Արյունոտ կիրակի»-ին, կհաջորդի քննարկում ֆիլմի համապրոդյուսեր Դան Մալանի հետ։
Փառատոնի օրերին «Արձագանքներ. ֆիլմեր Հյուսիսային Իռլանդիայից» ծրագրի շրջանակում կազմակերպվելու են ցուցադրություններ և քննարկումներ նաև Վանաձորում (մարտի 24-25):
Ֆիլմերի ցուցադրությունները լինելու է ժամը 18.00-ին անգլերենով, իսկ 20.00-ին` ռուսերեն կամ հայերեն ենթագրերով:

В Армении открывается 8-ой фестиваль британских фильмов
В Армении открывается 8-ой фестиваль британских фильмов. Сегодня в 17.00 в Ереване на площади Шарля Азнавура близ кинотеатра Москва состоится церемония открытия фестиваля, после чего состоится показ фильма “Герцогиня” в Красном зале кинотеатра Москва.
В ходе фестиваля, который продлится до 26 марта, будет показано 6 фильмов британского производства, которые удостоились различных международных престижных наград. Запланированы также открытые показы. После открытого показа фильма “Кровавое воскресенье” состоится обсуждение с сопродюсером фильма Даном Маланом.
В дни фестиваля в рамках программы “Эхо: фильмы из Северной Ирландии” будут организованы показы фильмов и обсуждения в городе Ванадзор (24-25 марта).
Сеансы фильмов состоятся в 18.00 на английском языке, а в 20.00 с русскими или армянскими субтитрами.