Աբրահամը ցանկանում է Ֆրոչի հետ մենամարտել Բեռլինում
Պրոֆեսիոնալ բռնցքամարտի միջինքաշային կարգում IBF-ի վարկածով աշխարհի նախկին չեմպիոն Արթուր Աբրահամն օգոստոսի 21-ին «Super Six World Boxing Classic» մրցաշարի շրջանակներում կանցկացնի նախնական` խմբային փուլի վերջին հանդիպումը` մենամարտելով Կառլ Ֆրոչի հետ: Այս մասին տեղեկացնում է «Bild»-ը: Մենամարտը կարող է անցկացվել անգլիական Նոթինգհեմում կամ Գերմանիայի մայրաքաղաք Բեռլինում: Աբրահամին, բնականաբար, ձեռնտու է երկրորդ տարբերակը:
«ԱՄՆ-ում Անդրե Դիրրելի հետ մենամարտում կրած պարտությունից հետո կցանկանայի վերջին հանդիպումն անցկացնել «02 World» համալիրում: Դա իմ ամրոցն է»,- հայտարարել է Արթուրը:
Աբրահամի ցանկությունը հեշտ կլինի իրականացնել, եթե Ֆրոչն ապրիլի 24-ին հաղթի Միկել Կեսլերին: Այդ հաղթանակը գործնականում կերաշխավորի նրա մասնակցությունը կիսաեզրափակչին, իսկ նման իրավիճակում բրիտանացու թիմը կարող է զիջումներ կատարել:

The former International Boxing Federation middleweight champion Arthur Abraham (31-1, 25 KO’s) will be meeting WBC super middleweight champion Carl Froch (26-0, 20 KO’s) on August 21st, in the stage 3 part of the Super Six tournament in Froch’s home city of Nottingham, England, according to the German news organization Bild.de.
“After my defeat in the United States against Andre Dirrell, I would love to fight in Berlin’s O2 World Arena. The Arena is my fortress,” Abraham said.
Froch could be coming into his fight with Abraham with two wins in the Super Six tournament if Froch defeats his stage 2 opponent Mikkel Kessler on April 24th, in Herning, Denmark.