Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը ապրիլի 8-ին ընդունել է այս տարվա մարտի 7-14-ը Թուրքիայի Անթալիա քաղաքում անցկացված ուշու մարզաձեւի Եվրոպայի առաջնությունում հաղթող ճանաչված արցախցի մարզիկ Դավիթ Գրիգորյանին, նրա մարզիչ Սայաթ Բաղդասարյանին, ինչպես նաև հանրապետության անվանի մարզիչներ Արտո Առստամյանին և Էռնեստ Միրզոյանին:
Երկրի ղեկավարը շնորհավորել է բոլորին սպորտի բնագավառում այս կարևոր ձեռքբերման առթիվ` նշելով, որ մեր մարզիկների հաղթանակը մեր ողջ ժողովրդի հաղթանակն է: Բակո Սահակյանն ընդգծել է, որ սպորտի և ֆիզիկական կուլտուրայի զարգացումը ռազմավարական նշանակություն ունի մեր հանրապետության համար, և պետությունն այսուհետ էլ կշարունակի աջակցել Արցախում այս բնագավառի զարգացմանը:
Հանդիպման վերջում Նախագահը Եվրոպայի առաջնությունում 1-ին տեղը գրաված Դավիթ Գրիգորյանին և նրա մարզչին հանձնել է դրամական պարգևներ, իսկ Արտո Առստամյանին և Էռնեստ Միրզոյանին` Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության վաստակավոր մարզչի պատվավավոր կոչումը հավաստող վկայականներ:
Հանդիպմանը մասնակցում էին ԼՂՀ պաշտպանության նախարար Մովսես Հակոբյանը, ԼՂՀ կառավարությանն առընթեր սպորտի պետական կոմիտեի նախագահ Ռազմիկ Հովսեփյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Президент Арцаха: Государство продолжит оказывать содействие развитию спорта
Президент Республики Арцах Бако Саакян принял накануне арцахского спортсмена Давида Григоряна, победившего на прошедшем с 7 по 14 марта этого года в городе Анталья (Турция) первенстве Европы по ушу, его тренера Саята Багдасаряна, а также известных тренеров республики Арто Арустамяна и Эрнеста Мирзояна.
Глава арцахского государства поздравил всех с этим важным достижением в сфере спорта, отметив, что победа наших спортсменов является победой всего нашего народа. Бако Саакян подчеркнул, что развитие спорта и физической культуры имеет стратегическое значение для нашей республики, и государство продолжит оказывать содействие развитию этой сферы.
В конце встречи президент вручил занявшему первое место в первенстве Европы Давиду Григоряну и его тренеру денежные премии, а Арто Арустамяну и Эрнесту Мирзояну – свидетельства о присвоении почетного звания «Заслуженный тренер».
Во встрече приняли участие министр обороны НКР Мовсес Акопян, председатель госкомитета по спорту при правительстве НКР Размик Овсепян, другие должностные лица, сообщили в Главном информационном управлении аппарата президента Арцаха.