Հայաստանի սամբոյի հավաքականը կմասնակցի Հունաստանում կայանալիք Եվրոպայի առաջնությանը
Այսօր Հայաստանի սամբոյի հավաքականը մեկնեց Հունաստան` մասնակցելու ապրիլի 13-ից 19-ը Սալոնիկ քաղաքում կայանալիք պատանիների, երիտասարդների և աղջիկների Եվրոպայի առաջնությանը: Մեր թիմի կազմում ընդգրկված են 18 մարզիկներ, երեք մարզիչներ և մեկ մրցավար: Պատվիրակությունը ղեկավարում է Հայաստանի սամբոյի ֆեդերացիայի նախագահ Լևոն Հայրապետյանը:
Վերջինս մեկնումից առաջ հայ սամբիստների անունից շնորհավորեց Հայաստանի ծանրամարտի ֆեդերացիայի նախագահ Սամվել Խաչատրյանին` Եվրոպայի առաջնությունում հայ ծանրորդների փայլուն ելույթների համար և նույնպիսի հաջողություններ մաղթեց սամբիստներին:
Հիշեցնենք, որ «Մրցաշրջան 2009»-ում թիմային հաշվարկով բոլորից շատ մեդալների էին արժանացել ծանրորդները, իսկ նրանց հաջորդում էին սամբիստները: Այս մասին տեղեկացնում են Հայաստանի սամբոյի ֆեդերացիայի մամուլի ծառայությունից:

Сборная Армении по самбо отбыла сегодня в греческие Салоники для участия в мужском и женском чемпионате Европы по самбо среди юношей и молодежи, который состоится с 13 по 19 апреля. Об этом сообщает федерация Армении по самбо.
В составе нашей сборной 18 спортсменов, трое судей и один рефери. Возглавляет делегацию председатель федерации Самбо Армении Левон Айрапетян. Перед отбытием Л. Айрапетян поздравил председателя федерации по тяжелой атлетике Самвела Хачатряна с блестящим выступлением армянских штангистов на ЧМ по тяжелой атлетике в Минске, и пожелал таких же достижений нашим самбистам.
Напомним, что в 2009 году среди армянских сборных наибольшее количество медалей завоевали тяжелоатлеты, а на втором месте по количеству медалей – самбисты.