Ճարտարագիտական համալսարանի դասախոսներն Արցախում են. Նրանց ընդունել է երկրի ղեկավարը
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր ընդունել է Հայաստանի պետական ճարտարագիտական համալսարանի մի խումբ դասախոսների` ռեկտոր Ոստանիկ Մարուխյանի գլխավորությամբ:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության հաղորդմամբ` հանդիպմանը քննարկվել են Հայաստանի պետական ճարտարագիտական համալսարանի կողմից Արցախում իրականացվող ծրագրերի ընթացքին, ինչպես նաև Արցախի պետական համալսարանի հետ համագործակցությանը վերաբերող հարցեր:
Երկրի ղեկավարը կարևորել է Հայաստանի այս առաջատար բուհի դերակատարությունը Արցախում կրթության և գիտության զարգացման գործում` ընդգծելով երկկողմ կապերի խորացման անհրաժեշտությունը: Այս համատեքստում Բակո Սահակյանը դրական է գնահատել Հայաստանի պետական ճարտարագիտական համալսարանի և Արցախի մայր բուհի միջև այսօր կնքված համագործակցության պայմանագիրը՝ այն համարելով կայուն հիմք հետագա փոխգործակցության համար:
Հանդիպմանը մասնակցում էին ԼՂՀ կրթության և գիտության նախարար Վլադիկ Խաչատրյանը, ԱԺ սոցիալական ոլորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արպատ Ավանեսյանը, ԱրՊՀ ռեկտոր Ստեփան Դադայանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Artsakh President receives lecturers of the State Engineering University of Armenia
On 16 April President of the Artsakh Republic Bako Sahakyan received a group of lecturers of the State Engineering University of Armenia headed by Rector Vostanik Maroukhyan.
According to the central information department of NKR President's office, issues related to the process of programs carried out by the State Engineering University of Armenia in Artsakh, as well as cooperation with Artsakh State University were discussed during the meeting.
The Head of the State noted the importance of this leading university in developing education and science in Artsakh underlining the necessity of further deepening bilateral ties. In this context Bako Sahakyan rated positive the cooperation agreement signed today between the State Engineering University of Armenia and Alma mater of Artsakh considering it a solid basis for further cooperation.
Minister of education and science Vladik Khachatryan, chairman of the permanent commission for social issues of the National Assembly Arpat Avanesyan, Rector of Artsakh State University Stepan Dadayan and other officials partook at the meeting.