Orange-ն աշխատանքներն սկսել է Թունիսում
Հայաստանում շարժական կապի ծառայությունները մեկնարկելուց ուղիղ վեց ամիս անց` մայիսի 5-ին, Orange-ը ծառայությունները մեկնարկել է Թունիսում Մաբրուք Խմբի մաս կազմող Investec ընկերության հետ միասին: Այս մասին տեղեկացնում են «Օրանժ Արմենիա» ընկերության լրատվական ծառայությունից:
Orange Թունիսը կառաջարկի բաժանորդներին շարժական և ֆիքսված հեռախոսակապի և ինտերնետի ծառայություններ:
Այս համագործակցությունը Ֆրանս Տելեկոմ Խմբի համար կարևոր քայլ է Միջերկրական ծովի ավազանում ու Հյուսիսային Աֆրիկայում զարգացման առումով: Չնայած երկրում հեռահաղորդակցության ծառայությունների օգտագործման բարձր մակարդակի` 90% հագեցվածության, երկրում մեծ պահանջարկ կա նորարարական և լայն ընտրություն առաջարկող ծառայությունների նկատմամբ, որոնք էլ կերտել են Orange ապրանքանիշի համբավն ամբողջ աշխարհում:
Orange Թունիսը կառուցել է երկրի առաջին 3G ցանցը, որն արդեն ծածկում է Թունիսի հիմնական քաղաքների մեծ մասը: Մինչև տարեվերջ Orange-ի ծածկույթի ընդգրկումը կկրկնապատկվի:
Orange-ն այժմ ներկա է Աֆրիկայի և Մերձավոր Արևելքի 18 երկրներում: Այս նոր մեկնարկով Թունիսի բաժանորդները կմիանան ամբողջ աշխարհում 130 միլիոն բաժանորդներին, ովքեր արդեն օգտվում են Orange ապրանքանիշի ներքո մատուցվող բոլոր ծառայություններից:

Exactly six months after the launch in Armenia, on May 6th, Orange and Investec, a Tunisian subsidiary of the Mabrouk group announced the launch of Orange Tunisia. Orange Tunisia will offer customers mobile, fixed and internet services, according to Orange Armenia press office.
This partnership represents an important step forward for France Telecom-Orange and its development in the Mediterranean and North Africa. Despite the high penetration rate in the country (90%), there is strong demand for the wide-ranging, innovative services that have forged the reputation of the Orange brand across the world.
Orange Tunisia has built the country's first 3G network. This network already covers the majority of Tunisia's major cities. Overall coverage will be doubled by the end of the year.
Orange is now present in 18 countries in Africa and the Middle East. With this launch, Tunisian customers will join a worldwide community of 130 million people who already enjoy the benefits of the Orange brand.