Երկրի ղեկավարը մասնակցեց բժշկական սարքավորումների գործարանի հիմնարկեքի արարողությանը
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր Երևանում ներկա է գտնվել ռուսական «Աֆինա պալադա» ընկերության «ՍՄՏ» ժամանակակից բժշկական սարքավորումների գործարանի հիմնարկեքի արարողությանը: Այս մասին հայտնեցին երկրի ղեկավարի մամուլի գրասենյակից:
Գործարանում կարտադրվեն մեկանգամյա օգտագործման բժշկական իրեր: Ձեռնարկությունը կապահովի մոտ 800 աշխատատեղ, որից ավելի քան 400-ը` առաջին փուլում: Գործարանը հագեցված կլինի նորագույն սարքավորումներով: «ՍՄՏ» ՓԲԸ-ի արտադրանքի 50 տոկոսը կիրացվի ներքին շուկայում, մնացածը կարտահանվի: Առաջին արտադրանքը նախատեսվում է թողարկել 2011թ. առաջին եռամսյակի վերջում:

Президент Армении принял участие в церемонии закладки капсулы завода медоборудований
Президент Армении Серж Саргсян сегодня в Ереване принял участие в церемонии закладки капсулы завода современных медицинских оборудований “СМТ” российской компании “Афина палада”. Об этом сообщает пресс-служба президента РА.
Завод будет производить медицинские предметы одноразового применения. Предприятие обеспечит 800 рабочих мест, более 400 из которых – на первом этапе.
Завод будет оснащен новейшим оборудованием. 50% производства ЗАО «СМТ» будет реализовано на внутреннем рынке, а остальное – экспортироваться. Первую продукцию планируется выпустить уже в конце первого квартала 2011 года.