Երկրի ղեկավարը մասնակցեց բժշկական սարքավորումների գործարանի հիմնարկեքի արարողությանը
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր Երևանում ներկա է գտնվել ռուսական «Աֆինա պալադա» ընկերության «ՍՄՏ» ժամանակակից բժշկական սարքավորումների գործարանի հիմնարկեքի արարողությանը: Այս մասին հայտնեցին երկրի ղեկավարի մամուլի գրասենյակից:
Գործարանում կարտադրվեն մեկանգամյա օգտագործման բժշկական իրեր: Ձեռնարկությունը կապահովի մոտ 800 աշխատատեղ, որից ավելի քան 400-ը` առաջին փուլում: Գործարանը հագեցված կլինի նորագույն սարքավորումներով: «ՍՄՏ» ՓԲԸ-ի արտադրանքի 50 տոկոսը կիրացվի ներքին շուկայում, մնացածը կարտահանվի: Առաջին արտադրանքը նախատեսվում է թողարկել 2011թ. առաջին եռամսյակի վերջում:

President Sargsyan attends ceremony of laying foundation stone of 'SMT' medical company
Armenian President Serzh Sargsyan attended Tuesday the ceremony of laying the foundation stone of the Russian Afina Palada’s “SMT” Medical Company to develop medical appliances, President’s press office reported.
The company will produce single-use medical devices. “SMT” will provide 800 workplaces, including 400 at the first stage. The factory will be supplied with modern appliances. 50 percent of “SMT” production will be consumed in the domestic market, another 50 percent will be exported. First production release is scheduled late March, 2011.