Պարենի և գյուղատնտեսության կազմակերպությունը կշարունակի աջակցել Հայաստանում իրականացվող ծրագրերի կյանքի կոչմանը
Այսօր Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը ընդունել է ՄԱԿ-ի Պարենի և գյուղատնտեսության կազմակերպության (ՊԳԿ) գլխավոր տնօրեն Ժակ Դիուֆին (Dr. Jacques Diouf), ով Հայաստանում է գտնվում մայիսի 10-14-ը Երևանում կայանալիք Գյուղատնտեսության եվրոպական հանձնաժողովի (ԵՀ) 36-րդ նստաշրջանին և Պարենի կազմակերպության Եվրոպայի տարածաշրջանային 27-րդ համաժողովին մասնակցելու նպատակով: Այս մասին հայտնեցին ԱԳՆ մամուլի և տեղեկատվության վարչությունից:
Ողջունելով հյուրին, արտգործնախարար Նալբանդյանը նշեց, որ տարիներ ի վեր Հայաստանի և միջև արդյունավետ համագործակցության լավ ավանդույթներ են ձևավորվել:
Էդվարդ Նալբանդյանը նաև գոհունակություն հայտնեց, որ Երևանում գործող ՊԳԿ տարածաշրջանային ներկայացուցչութունը սերտորեն համագործակցում է Հայաստանի կառավարության հետ:
Ժակ Դիուֆը բարձր է գնահատել Հայաստանի կառավարության հաստատակամությունն ու ջանքերը ուղղված Պարենի համաշխարհային ծրագրի արդյունավետ իրականացմանը, վստահեցնելով, որ իր կողմից ղեկավարվող կազմակերպությունը այսուհետ ևս կշարունակի սերտորեն աջակցել Հայաստանում իրականացվող ծրագրերի կյանքի կոչմանը, նպաստել երկրի գյուղատնտեսության զարգացմանը:
Պարենի ու գյուղատնտեսության կազմակերպության գլխավոր քարտուղարը կարևոր համարելով Երևանում գյուղատնտեսության և պարենի ոլորտի տարածաշրջանային հանդիպման անցկացումը, շնորհակալություն հայտնեց Հայաստանի իշխանություններին այն բարձր մակարդակով կազմակերպելու համար:

FAO to continue contributing to the implementation of programs in Armenia
Armenia's Foreign Minister Edward Nalbandian received Dr. Jacques Diouf, Director General of the UN Food and Agriculture Organization (FAO), who is in Armenia to participate in the 36th sitting of the European Committee on Agriculture and Rural Development and the 27th FAO Regional Conference for Europe, held May 10-14 in yerevan, Armenia, MFA reported.
Greeting the guest, Minister Nalbandian noted that good traditions of effective cooperation between Armenia and FAO have been established over years.
Edward Nalbandian also expressed satisfaction that FAO regional representation in Yerevan actively cooperates with the Armenian government.
Jacques Diouf praised the Armenian Government’s resoluteness and efforts targeted at the successful implementation of the World Food Prgramme, and assured that the Food and Agriculture Organization would continue contributing to the implementation of programs in Armenia and the development of the country’s agriculture.
FAO Director General expressed gratitude to the Armenian authorities for organizing the regional conference in Yerevan on a high level.