Ուղևորափոխադրումներն ավելացել են
Հայաստանում ուղևորնափոխադրումներն ավելացել են: Սա են վկայում այս տարվա առաջին չորս ամիսների ամփոփ տվյալները:
Քաղավիացիայի գլխավոր վարչության մամուլի քարտուղար Նելլի Չերչինյանի տեղեկացմամբ, այս տարվա առաջին չորս ամիսներին Երևանի «Զվարթնոց» օդանավակայանից մեկնած ուղևորները 137283 են, իսկ ժամանածները՝ 116808:
Նկատենք, որ վիճակագրական տվյալների համաձայն յուրաքանչյուր տարի ուղևորափոխադրումների աճ է նկատվում տարվա առաջին երեք-չորս ամիսներին: Նման պատկերն օրինաչափ է յուրաքանչյուր տարվա համար: Այն կապված է արտագնա աշխատանքի մեկնողների, ինչպես նաև այլ գործոնների հետ: Իսկ տարվա չորրորդ եռամսյակում արդեն աճ է նկատվում ժամանող ուղևորների շրջանում:
2007-ին առաջին եռամսյակում մեկնած ուղևորների թիվը կազմել է 133639, իսկ տարվա վերջին եռամսյակում ժամանած ուղևորների թիվը՝ 204179: 2008-ի առաջին եռամսյակում մեկնել են՝ 153746 մարդ, չորրորդ եռամսյակում՝ ժամանել 219425: 2009-ի առաջին եռամսյակում մեկնել են 129651 մարդ, վերջին եռամսյակում ժամանել՝ 201925:

Passenger traffic has grown in Armenia, according to the statistics of the first four months of 2010.
Press secretary of the General Department of Civil Aviation, Nelly Cherchinyan said, 137,283 passengers departed and 116,808 others arrived at Zvartnots Airport during the first four months this year.
Note that passenger traffic growth is observed during the first three-four months every year.
133,639 passengers left the country at the fist quarter of 2007, while at the last quarter of the year those arriving in the country were 204,179. The statistics for 2008 shows 153746 passengers left the country at the fist quarter, and 219,425 others arrived at the last quarter. For the same periods of 2009, 129,651 passengers departed and 201,925 people arrived.