Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն՝ նվիրված հանրապետությունում մայիսի 17-ի կարկտահարության հետևանքների վերացման հետ կապված հարցերին:
Զեկույցով հանդես է եկել գյուղատնտեսության նախարար Արմո Ծատուրյանը:
Երկրի ղեկավարն ընդգծել է, որ անհրաժեշտ է հնարավորինս կարճ ժամանակահատվածում հաշվարկել կարկտահարության հասցրած վնասի չափը և պատրաստել մասնակի փոխհատուցման միջոցառումների փաթեթ:
Այս ուղղությամբ Նախագահը կոնկրետ հանձնարարականներ է տվել համապատասխան գերատեսչությունների ղեկավարներին:
Խորհրդակցությանը մասնակցում էին Արցախի Հանրապետության փոխվարչապետ, ֆինանսների նախարար Սպարտակ Թևոսյանը, վերահսկիչ պալատի նախագահ Արթուր Մոսիյանը, կառավարության անդամներ, շրջվարչակազմերի ղեկավարները: Այս մասին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:

Hail damages to be partially compensated in Artsakh
On 19 May President of the Artsakh Republic Bako Sahakyan convoked a working consultation on the issues related to elimination of the consequences of the 17 May heavy hail.
Minister of Agriculture Armo Tsatouryan delivered a report.
The Head of the State highlighted the necessity to calculate the measure of damage done by the hail in the shortest time possible and prepare package of partial compensation arrangements.
Within this context the President gave concrete instructions to the heads of the corresponding structures.
Vice-Premier, Finance Minister of the Artsakh Republic Spartak Tevosyan, Chairman of the Control Chamber Arthur Mosiyan, members of the Cabinet and heads of the regional administrations partook at the consultation, the central information department of Artsakh President's office reported.