Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն՝ նվիրված հանրապետությունում մայիսի 17-ի կարկտահարության հետևանքների վերացման հետ կապված հարցերին:
Զեկույցով հանդես է եկել գյուղատնտեսության նախարար Արմո Ծատուրյանը:
Երկրի ղեկավարն ընդգծել է, որ անհրաժեշտ է հնարավորինս կարճ ժամանակահատվածում հաշվարկել կարկտահարության հասցրած վնասի չափը և պատրաստել մասնակի փոխհատուցման միջոցառումների փաթեթ:
Այս ուղղությամբ Նախագահը կոնկրետ հանձնարարականներ է տվել համապատասխան գերատեսչությունների ղեկավարներին:
Խորհրդակցությանը մասնակցում էին Արցախի Հանրապետության փոխվարչապետ, ֆինանսների նախարար Սպարտակ Թևոսյանը, վերահսկիչ պալատի նախագահ Արթուր Մոսիյանը, կառավարության անդամներ, շրջվարչակազմերի ղեկավարները: Այս մասին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:

Ущерб, нанесенный градом в Арцахе, частично будет возмещен
Президент Республики Арцах Бако Саакян созвал сегодня рабочее совещание, посвященное устранению последствий града, выпавшего в республике 17 мая.
С докладом выступил министр сельского хозяйства Армо Цатурян, сообщили в Главном информационном управлении аппарата президента НКР.
Глава государства подчеркнул, что необходимо в короткие сроки подсчитать размер нанесенного градом ущерба и подготовить пакет мер по его частичному возмещению.
Бако Саакян дал конкретные поручения руководителям соответствующих ведомств.
Во встрече приняли участие вице-премьер, министр финансов Республики Арцах Спартак Тевосян, председатель Контрольной палаты Артур Мосиян, члены правительства, руководители райадминистраций.