Նախագահ Բակո Սահակյանը այսօր ընդունել է Կովկասում ԵԱՀԿ նախկին հատուկ ներկայացուցիչ, Ժողովրդավարության և համագործակցության ինստիտուտի Փարիզի գրասենյակի ներկայացուցիչ Մորիս Բոննոյին, ով Արցախ է ժամանել Ազգային ժողովի ընտրություններում դիտորդական առաքելություն իրականացնելու նպատակով: Այս մասին տեղեկանում ենք Արցախի հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են մայիսի 23-ին կայանալիք խորհրդարանական ընտրությունների, ինչպես նաև մեր հանրապետության ներքին և արտաքին քաղաքականությանը վերաբերող մի շարք հարցեր:
Երկուստեք նշվել է ընտրություններին արտերկրից դիտորդների մասնակցության կարևորությունը, ինչը լավ հնարավորություն է տարբեր երկրների հետ փորձի փոխանակման, մեր հանրապետությունում ընտրական համակարգի շարունակական կատարելագործման համար:

On 19 May President of the Artsakh Republic Bako Sahakyan received Maurice Bonnot, former OSCE special envoy in the Caucasus, representative of the French office of the Institute of Democracy and Cooperation, who arrived in Artsakh as an observer to the parliamentary elections, the central information department of the Artsakh President's office reported.
Issues related to the May 23 National Assembly elections as well as domestic and foreign policy of the republic were discussed during the meeting.
The sides mutually noted the importance of foreign observers’ participation in the elections that enhances a good opportunity for exchanging experience with different countries and continuous improvement of the electoral system in the republic.