Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն այսօրհանդիպում է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության գրողների միության անդամների հետ` կազմակերպության ղեկավար Լևոն Անանյանի գլխավորությամբ:
Հանդիպմանը քննարկվել են գրականության և մշակույթի ոլորտներում առկա խնդիրները:
Երկրի ղեկավարը նշել է հայ ժողովրդի մտավոր և հոգևոր արժեքների, այդ թվում` գրականության հարստացման գործում ստեղծագործական մտավորականության ավելի ակտիվ մասնակցության կարեւորությունը:
Հանդիպմանը ներկա էին Արցախի Հանրապետության գրողների միության անդամներ` միության վարչության նախագահ Վարդան Հակոբյանի գլխավորությամբ: Այս մասին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:

On 26 May President of the Artsakh Republic Bako Sahakyan met members of the Republic of Armenia's Writers Union led by head of the organization Levon Ananyan.
Issues existing in the spheres of literature and culture were discussed during the meeting.
The President noted the importance of more active participation of creative intellectuals in enriching the spiritual and intellectual values as well as literature of the Armenian nation.
Some members of the Artsakh Republic Union of Writers led by the head of the organization Vardan Hakobyan partook at the meeting, the central information department of Artsakh President's office reported.