«Կենսաբանություն» առարկայից շուրջ 22 տոկոսն ստացել է անբավարար
Հունիսի 1-ին անցկացված միասնական քննությունների` «Կենսաբանություն», «Աշխարհագրություն», «Ընդհանուր պատմություն» առարկաների արդյունքները` կհրապարակվեն վաղը` հունիսի 5–ին։
Այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ հայտնեց Գնահատման և թեստավորման կենտրոնի (ԳԹԿ) տնօրեն Գուրգեն Խաչատրյանը։ Նրա խոսքով, նախնական արդյունքներն այնքան էլ գոհացուցիչ չեն հատկապես «Կենսաբանություն» առարկայից. շուրջ 22 տոկոսն ստացել է անբավարար:
Նա նշեց, որ մյուս երկու «Աշխարհագրություն» և «Ընդհանուր պատմություն» առարկաների արդյունքները համեմատաբար նորմալ են։ Նշենք, որ դիմորդները իրենց գնահատականի հետ անհամաձայնություն ունենալու դեպքում կարող են բողոքարկել վաղը՝ արդյունքները հրապարակելուց հետո։
Նշենք, որ հունիսի 1–ին «Կենսաբանություն» առարկայից միասնական քննություն է հանձնել շուրջ 1766 դիմորդ, «Ընդհանուր պատմություն» առարկայից՝ 513, «Աշխարհագրություն» առարկայից՝ 331։

22% абитуриентов срезались с экзамена по биологии
По предварительным данным, в Армении 22% абитуриентов срезались с экзамена по биологии. Об этом сегодня на встрече с журналистами сообщил директор Центра оценки и тестирования Гурген Хачатрян.
Заметим, что окончательные итоги единых государственных экзаменов по биологии, географии и всеобщей истории, которые состоялись 1 июня, будут известны завтра, 5 июня.
По словам директора ЦОТ, результаты экзаменов по двум другим предметам – географии и всеобщей истории не столь удручающи. Напомним, что абитуриенты могут обжаловать свои оценки завтра после того, как будут обнародованы результаты.
Напомним также, что 1 июня экзамен по биологии сдали 1766 абитуриентов, по всеобщей истории – 513, а по географии – 331.