Թուրքիայի կրթության նախարարը հանդիպելու է հայ շրջանավարտներին
Թուրքիայի կրթության և գիտության նախարար Նիմեթ Չուբուքչուն այսօր մասնակցելու է այդ երկրում գործող հայկական դպրոցների շրջանավարտների ավարտական միջոցառմանը: Թուրք նախարարը մասնակցելու է նաև այլ ազգային փոքրամասնությունների շրջանավարտների ավարտական միջոցառումներին: Այս մասին տեղեկացնում է թուրքական «Հյուրրիյեթ» (Hurriyet) թերթը:
Նշվում է, որ Չուբուքչուն 2011-2012 ուստարվա համար հայկական դպրոցներում որոշ դասագրքեր հայերեն դասավանդվելու նախաձեռնությամբ է հանդես եկել: Կրթության նախարարության ուսումնական ծրագրի համաձայն` շուտով սեղանին կհայտնվեն հայերեն լեզվով գրված այդ դասագրքերը:

Министр образования и науки Турции Нимет Чубукчу сегодня примет участие в выпускном мероприятии выпускников армянских школ этой страны. Турецкий министр примет участие в выпускных мероприятиях также выпускников, представляющих другие нацменьшинства. Об этом сообщает турецкая газета Hurriyet.
Отмечается, что Чубукчу выступила с инициативой в 2011-2012 учебном году преподавать некоторые предметы в армянских школах на армянском языке. В соответствии с учебной программой министерства образования, скоро появятся учебники на армянском языке.