«3 սոպրանո» նախագիծը` Ալ. Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնում
ՀՀ մշակույթի նախարարության աջակցությամբ Ալ. Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնում այսօր տեղի է ունենալու «3 սոպրանո» գալա համերգը, որին մասնակցելու են օպերային թատրոնի մեներգիչներ Մագդա Մկրտչյանը, Մարինե Դեինյանը, Նունե Բադալյանը:
«3 սոպրանո» նախագծի մասնակիցները կատարելու են ՀՀ մշակույթի նախարարության պատվերով և աջակցությամբ, կոմպոզիտոր Ստեփան Շաքարյանի մշակած հայ և արևմտաեվրոպական կոմպոզիտորների շուրջ 20 ստեղծագործություններ:
Համերգին մասնակցելու են Ալ. Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնի սիմֆոնիկ նվագախումբը` դիրիժոր, ՀՀ վաստակավոր արտիստ Կարեն Դուրգարյանի ղեկավարությամբ:

National Academic Opera and Ballet  Theatre to host "3 Soprano" gala concert
Supported by the Armenian Culture ministry, the National Academic Opera and Ballet  Theatre after Al. Spendiaryan is hosting today “3 Soprano” gala concert today with participation of opera theatre soloists Magda Mkrtchyan, Marine Deinyan, Nune Badalyan.
The participants of “3 Soprano” are expected to perform about 30 compositions of Armenian and West-European composers, worked out by Armenian composer Stepan Shakaryan.
Symphony orchestra of the National Academic Opera and Ballet  Theatre, directed by Armenian honored artist Karen Durgaryan, will be performing, according to the Culture Ministry official website.