Այսօր Ծաղկաձորում առանց փողկապի հանդիպում կանցկացնեն ՏՀՏ լիդերները. Թեման կրթությունն է
Այսօր Ծաղկաձոր քաղաքում կմեկնարկի «ՏՀՏ լիդերների հանդիպում» ֆորումը: Այն կշարունակվի նաև վաղը: Միջոցառման նպատակն է ոչ պաշտոնական մթնոլորտում քննարկել Հայաստանում առկա բարձր տեխնոլոգիաների զարգացման առաջնային խնդիրները, մասնավորապես ՏՀՏ ոլորտի կրթության խնդիրները:
Ֆորումի ընթացքում կրթական պրոցեսի մասնակիցների մոտիվացիայի և հավակնությունների բարձրացման խնդիրները, կրթական ծառայությունների մատակարարների և պատվիրատուների կապի ձևավորումը, բուհերը գիտահետազոտական կենտրոններ դարձնելու ուղիները, առկա կրթական լուծումները, կթությունը բանակում և այլն:
Կազմակերպիչների տեղեկացմամբ, միջոցառմանը մասնակցելու են ՏՀՏ ոլորտի ընկերությունների, կրթական ոլորտի, համապատասխան նախարարությունների և գերատեսչությունների, հասարակական կազմակերպությունների մոտ 90 ներկայացուցիչներ: Ֆորումին իրենց մասնակցությունը կցուցաբերեն ՀՀ Կրթության և գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանը և ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Ներսես Երիցյանը:
Ֆորումի կազմակերպիչներն են Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միությունը, ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարությունը և ՀՀ կրթության նախարարությունը:

В Цахкадзоре сегодня начнется очередная встреча без галстуков лидеров сферы IT
В курортном городе Цахкадзор Армении сегодня начнется очередная встреча без галстуков лидеров сферы информационных технологий. Цель форума – обсудить в неформальной обстановке. первоочередные задачи развития высоких технологий, в частности, IT образования.
В ходе форума будут рассмотрены вопросы повышения мотивации и амбиций участников образовательного процесса, формирование связи между поставщиками и заказчиками образовательных услуг, пути превращения вузов в научно-исследовательские центры, решение актуальных проблем образования, образования в армии и прочее.
Как сообщают организаторы форума, в нем примут участие представители компаний сферы IT, соответствующих министерств и ведомств, общественных организаций. В форуме примут участие министр образования и науки Армен Ашотян и министр экономики Нерсес Ерицян.
Организаторами форума являются Союз предприятий информационных технологий Армении, министерство экономики и министерство образования и науки.