Այսօր Ծաղկաձորում առանց փողկապի հանդիպում կանցկացնեն ՏՀՏ լիդերները. Թեման կրթությունն է
Այսօր Ծաղկաձոր քաղաքում կմեկնարկի «ՏՀՏ լիդերների հանդիպում» ֆորումը: Այն կշարունակվի նաև վաղը: Միջոցառման նպատակն է ոչ պաշտոնական մթնոլորտում քննարկել Հայաստանում առկա բարձր տեխնոլոգիաների զարգացման առաջնային խնդիրները, մասնավորապես ՏՀՏ ոլորտի կրթության խնդիրները:
Ֆորումի ընթացքում կրթական պրոցեսի մասնակիցների մոտիվացիայի և հավակնությունների բարձրացման խնդիրները, կրթական ծառայությունների մատակարարների և պատվիրատուների կապի ձևավորումը, բուհերը գիտահետազոտական կենտրոններ դարձնելու ուղիները, առկա կրթական լուծումները, կթությունը բանակում և այլն:
Կազմակերպիչների տեղեկացմամբ, միջոցառմանը մասնակցելու են ՏՀՏ ոլորտի ընկերությունների, կրթական ոլորտի, համապատասխան նախարարությունների և գերատեսչությունների, հասարակական կազմակերպությունների մոտ 90 ներկայացուցիչներ: Ֆորումին իրենց մասնակցությունը կցուցաբերեն ՀՀ Կրթության և գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանը և ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Ներսես Երիցյանը:
Ֆորումի կազմակերպիչներն են Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միությունը, ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարությունը և ՀՀ կրթության նախարարությունը:

ITT Leaders to hold non-official meeting in Tsakhkadzor: education issues on top agenda
“Meeting of ITT Leaders” Forum is due June 12-13 in Tsakhkadzor. The goal of the forum is to discuss the primary issues on development of high technologies in a non-official atmosphere, particularly, the educational issues of the ITT sphere. The organizers of the forum are the Union of Information Technology Enterprises, the Armenian Ministries of Economy, Education and Science.
During the forum issues on increase of the motivation and pretensions of the participants of the educational process, on forming a tie between suppliers of the educational sphere and customers, etc. will be discussed. The professional and continuous education, the education in the army and the foreign language are among the issues to be discussed.
Nearly 90 representatives of the companies of the ITT sphere, educational sphere, of corresponding ministries and departments, and NGOs will partake in the event. The participation of Armenian Education and Science Minister Armen Ashotyam and Armenian Economy Minister Nerses Yeritsyan is intended.
The forum is organized by the Union of Information Technology Enterprises, Armenian Economy Ministry, Armenian Education Ministry.