Digitec Expo 2010-ն այս տարի կունենա ավելի քան 15 հազար այցելու
Տեղեկատվական և հեռահաղորդակցության տեխնոլոգիաների ամենամյա 6-րդ միջազգային Digitec 2010 ցուցահանդեսն այս տարի կունենա ավելի քան 15 հազար այցելու: Այս մասին լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միության գործադիր տնօրեն Կարեն Վարդանյանը:
Այս տարի ցուցահանդեսը տեղի կունենա հոկտեմբերի 8-10-ին Կ. Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում: Ցուցահանդեսին կմասնակցեն ավելի քան 60 տեղական ու միջազգային ընկերություններ: Kներկայացվեն ՏՀՏ –կրթություն, էլեկտրոնային ղեկավարում, համակարգչային գրաֆիկա և մուլտիմեդիա, ինովացիոն որոշումներ բաժինները, ինչպես նաև` տեղեկատվական ու հեռահաղորդակցության սարքավորումներ և ծրագրեր, նրանց կիրառությունը ժամանակակից բիզնեսում: Եվս մեկ բաժին նվիրված կլինի ՏՀՏ շուկային:
Կ. Վարդանյանի խոսքով, Digitec ցուցահանդեսը տարեցտարի ընդարձակվում է ու ավելի շատ այցելուներ ունենում: Անցյալ տարի ցուցահանդեսին ներկա է գտնվել 12 հազար այցելու: Այս տարի ևս աջակցություն կցուցաբերվի նոր ընկերություններին, և ցուցահանդեսին կներկայանան շուրջ 30 նոր ընկերություններ: Երեխաներին քաջալերելու համար կներկայացվեն նաև ռոբոտների խմբերը:
Տեղեկատվական և հեռահաղորդակցության տեխնոլոգիաների ամենամյա 6-րդ միջազգային Digitec 2010 ցուցահանդեսը կանցկացվի Հանրապետության վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի բարձր հովանու ներքո:

Шестая ежегодная международная выставка информационных и коммуникационных технологий Digitec 2010 соберет в этом году более 15 тысяч посетителей, сказал сегодня на встрече с журналистами исполнительный директор Союза предприятий информационных технологий Карен Варданян.
В этом году выставка пройдет 8-10 октября в Спортивно-концертном комплексе им. Карена Демирчяна. В выставке примут участие более 60 международных и местных компаний. На выставке будут представлены информационные и коммуникационные оборудования и системы, их применение в современном бизнесе, будут представлены отделы ИКТ-образования, электронного управления, компьютерной графики и мультимедиа, инновационные решения. Еще один отдел будет посвящен рабочему рынку ИТК.
По словам К. Варданяна, выставка Digitec с каждым годом расширяется и собирает все больше посетителей. В прошлом году выставку посетили 12 тысяч человек. В этом году также будет оказано содействие новосозданным компания и на выставке будут представлены порядка 30 новичков. Для поощрения детей представлены будут также команды роботов.
Шестая международная выставка информационных и коммуникационных технологий Digitec 2010 пройдет под высшим патронажем премьер-министра Армении Тиграна Саркисяна.