Արցախում քննարկել են պետական գնումների գործակալության գործունեության վերաբերյալ հարցեր
Նախագահ Բակո Սահակյանի մոտ այսօր անց է կացվել աշխատանքային խորհրդակցություն՝ նվիրված Արցախի Հանրապետության պետական գնումների գործակալության գործունեությանը:
Գերատեսչությունում իրականացված ստուգումների վերաբերյալ զեկույցով հանդես է եկել հանրապետության վերահսկիչ պալատի նախագահ Արթուր Մոսիյանը:
Երկրի ղեկավարն ընդգծել է գործակալության աշխատանքների արդյունավետության բարձրացման կարևորությունը և այդ նպատակով հանձնարարել է ստեղծել աշխատանքային խումբ՝ իշխանության տարբեր թևերի ներկայացուցիչների մասնակցությամբ: Հիմնախնդիրը համապարփակ ձևով ուսումնասիրելուց հետո խումբը պետք է ներկայացնի միջոցառումների փաթեթ՝ ուղղված կառույցի աշխատանքների օպտիմալացմանը:
Խորհրդակցությանը մասնակցում էին Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, վարչապետ Արա Հարությունյանը, պաշտոնատար այլ անձինք: Այս մասին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:

On 16 June President Bako Sahakyan convoked a working consultation dedicated to the activity of the Artsakh Republic State Purchases Agency.
Chairman of the Control chamber Arthur Mosiyan delivered a report on the monitoring carried out over the activities of the agency.
The Head of the State underlined the importance of raising functioning efficiency of the agency and assigned to create a working group comprised of representatives from different power branches. While carrying out a comprehensive analysis of the issue, the group should present a package of arrangements directed to the optimization of the structure’s activity.
Chairman of the National Assembly of the Artsakh Republic Ashot Ghoulyan, PM Ara Haroutyunyan and other officials partook at the consultation, central information department of Artsakh President's office reported.