Այսօր Երևանում բացվեց հայ-իրանական գործարար համաժողովը, որին մասնակցում են տարբեր ոլորտներում գործունեություն ծավալող 83 ընկերություններ ու 108 ձեռնարկատերեր Իրանից:
Ինչպես համաժողովի բացման ժամանակ նշեց Հայկական զարգացման գործակալության գլխավոր տնօրեն Ռոբերտ Հարությունյանը, հունիսի 17-24-ը Հայաստանում է իրանական պատվիրակությունը:
«Սա ամենծամեծ համաժողովն է հայ-իրանական տնտեսական հարաբերությունների պատմության մեջ»,-ասաց նա` հիշեցնելով, որ այս տարվա փետրվարին Թեհրանում հաջողությամբ անցկացվել է հայ ձեռնարկատերերի մասնակցությամբ համաժողով: Նա ասաց, որ հարևան երկրների միջև հարաբերությունները բարձր մակարդակում են գտնվում, և ձեռնարկատերերի առջև խնդիր է դրված տնտեսական կապերը պահել նույն մակարդակի վրա:Երկու երկրների միջև ապրանքաշրջանառությունը տարեցտարի ավելանում է, և երկրներն ունեն դեռևս չօգտագործված ներուժ:

Armenian-Iranian business forum kicked off in Yerevan today. 83 companies of different spheres and 108 entrepreneurs from Iran are participating in the forum.
As the general manager of “Haykaz” development agency Robert Harutyunyan said at the opening ceremony, the Iranian delegation will be in Armenian June 17-24.
“This is the biggest forum ever in the history of the Armenian-Iranian economic relations,” he said, highlighting that Armenian businessmen attended a forum in Tehran in February this year. He said, relations with the neighbor country are on high level and the entrepreneurs are facing a task to maintain economic ties on the same level. Goods turnover is increasing every year between the countries and the two states still have a non-used potential.