Արիստոմենե Վարուդակիսը արձանագրել է, որ Հայաստանի տնտեսությունն աստիճանաբար վերականգնվում է
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունել է Համաշխարհային բանկի երևանյան գրասենյակի ղեկավար Արիստոմենե Վարուդակիսին` Հայաստանում նրա առաքելության ավարտի կապակցությամբ: Ըստ ԱԺ հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչության` ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահը շնորհակալություն հայտնեց արդյունավետ համագործակցության համար` բարձր գնահատելով Ա. Վարուդակիսի գործունեությունը Հայաստանում:
ՀԲ երևանյան գրասենյակի ղեկավարը համագործակցությունը համարել է փոխշահավետ` նշելով, որ այն սկսվել է դեռևս այն ժամանակ, երբ Հովիկ Աբրահամյանը զբաղեցնում էր փոխվարչապետի, տարածքային կառավարման նախարարի պաշտոնը, և ակտիվ ու արդյունավետ համատեղ աշխատանք է կատարվել մասնավորապես մարզերում առողջապահության զարգացման ծրագրի շուրջ:
Զրուցակիցները անդրադարձել են համաշխարհային ֆինանսատնտեսական ճգնաժամին և դրա ազդեցությանը Հայաստանի վրա: Հովիկ Աբրահամյանը կարևորել է Համաշխարհային բանկի աջակցությունը Հայաստանի հակաճգնաժամային ծրագրերին: Արիստոմենե Վարուդակիսը արձանագրել է, որ Հայաստանի տնտեսությունն աստիճանաբար վերականգնվում է, թեև հիմնական մարտահրավերները դեռևս առկա են:

Speaker of the Armenian National Assembly Hovik Abrahamyan received today the head of the World Bank Yerevan office Aristomene Varudakis on the occasion of ending his tenure in Armenia, NA press office reported. The Speaker thanked Mr. Varudakis for the efficient cooperation, highly assessing his activity in Armenia.
The head of WB Yerevan office described the cooperation as mutually beneficial and said that it launched when Hovik Abrahamyan was Deputy Prime Minister, Territorial Administration Minister and added that joint active and effective work has been carried out especially in the provinces over healthcare program.
The interlocutors also referred to the financial-economic crisis and its impact on Armenia. Hovik Abrahamyan highlighted WB’s assistance to Armenia’s anti-crisis programs. Aristomene Varudakis responded that Armenia’s economy is gradually recovering though the basic challenges still exist.