Մաթեմատիկայի քննությունից 8845 դիմորդից  20 միավոր ստացել է ընդամենը 4-ը
«Մաթեմատիկա» առարկայի միասնական քննությանը մասնակցած 8845 դիմորդից դրական միավորի շեմը չի հաղթահարել 2256-ը, մասնակիցների 25,51 տոկոսը: Այս մասին Panorama.am-ին հայտնեց Գնահատման և թեստավորման կենտրոնի (ԳԹԿ) մամուլի պատասխանատու Գայանե Մանուկյանը: «Մաթեմատիկա» առարկայի միասնական քննության միջին միավորը 10,03-ն է:
Մաթեմատիկայի քննությունից 20 միավոր ստացել է 4 դիմորդ: 17.5-20 միավոր է ստացել 474 դիմորդ, 13.5-17.25 միավոր է հավաքել 1121 դիմորդ, 7.5-13.25 միավոր է հավաքել 4994 դիմորդ:
«Մաթեմատիկա» առարկայից միասնական քննությանը դիմում-հայտ ներկայացրած 9290 դիմորդից քննությանը բացակայել է 445-ը: Նշենք, որ «Մաթեմատիկա» առարկայի միասնական քննությունն անցկացվել է հունիսի 15-ին:

Всего 4 абитуриента из 8845 получили высший балл на ЕГЭ по математике
Из 8845 абитуриентов, сдавших единый государственный экзамен по математике, положительную планку не преодолели 2256, то есть 25.51%. Об этом Panorama.am сообщила пресс-секретарь Центра оценки и тестирования Гаяне Манукян.
По ее словам, средний балл ЕГЭ по математике составил 10.03. Высший балл (20) получили всего 4 абитуриента. 474 абитуриента получили оценки в пределах 17.5-20, 13.5-17.25 баллов набрал 1121 абитуриент, остальные 4994 абитуриента набрали 7.5-13.25 баллов.
Г. Манукян сообщила также, что было получено 9290 заявок для участия в ЕГЭ по математике, но 445 абитуриентов не явились на экзамен. Напомним, что ЕГЭ по математике состоялся 15 июня.