Արցախում մեկնարկել է «Bridge Artsakh 2010»-ը. Մասնակիցներին ողջունել է Բ. Սահակյանը
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր մասնակցել է «Bridge Artsakh 2010» 2-րդ տնտեսական համաժողովին և հանդես եկել ողջույնի խոսքով: Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության հաղորդմամբ, ԼՂՀ նախագահը մասնակիցներին մաղթել է արդյունավետ աշխատանք, հույս է հայտնել, որ համաժողովի շրջանակներում կլինեն գործնական քննարկումներ, կծավալվի արդյունավետ երկխոսություն, ինչը օգտակար կլինի ինչպես Արցախի, այնպես էլ տարբեր երկրների գործարարների համար:
«Ողջունում եմ «Բրիջ Արցախ-2010» 2-րդ տնտեսական համաժողովի մասնակիցներին և մաղթում հաջող ու արդյունավետ աշխատանք:
Ուրախալի է, որ այս կարևոր միջոցառման անցկացումն Արցախում արդեն իսկ դարձել է բարի ավանդույթ, ինչի համար երախտագիտություն եմ հայտնում նրա կազմակերպիչներին ու նախաձեռնողներին: Դա լավ առիթ է մեր հանրապետության տնտեսական զարգացման հնարավորություններին ու հեռանկարներին տեղում ծանոթանալու, փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող խնդիրները ջերմ ու անմիջական մթնոլորտում քննարկելու, Արցախը արտաքին աշխարհին ներկայացնելու համար:
Լեռնային Ղարաբաղում բարձր ենք գնահատում Հայաստանի և օտարերկրյա գործընկերների հետ երկկողմ կապերի ու շփումների զարգացման, փոխշահավետ համագործակցության հաստատման յուրաքանչյուր փորձ: Մենք բաց ենք նման համագործակցության համար և պատրաստ ենք քննարկել ցանկացած կառուցողական առաջարկ: Մեզ մոտ ստեղծված են բարենպաստ պայմաններ ներդրումային ծրագրերի հաջող իրականացման և գործարարության հետագա զարգացման ուղղությամբ: Դրանում համոզվելու հնարավորություն են ընձեռում նաև նման նախաձեռնությունները:
Հուսով եմ, որ համաժողովի շրջանակներում կլինեն գործնական քննարկումներ, կծավալվի արդյունավետ երկխոսություն, ինչը օգտակար կլինի ինչպես Արցախի, այնպես էլ տարբեր երկրների գործարարների համար:
Բարեկամներ, կրկին շնորհակալություն եմ հայտնում բոլորիդ Արցախ այցելելու և տնտեսական համաժողովի աշխատանքներին մասնակցելու համար, մաղթում եմ ձեզ հաջողություններ ու ամենայն բարիք»,-ողջույնի խոսքում ասել է Բ. Սահակյանը:

On 26 June President of the Artsakh Republic Bako Sahakyan partook at the "Bridge Artsakh-2010" Second Economic Forum and delivered a welcoming speech there.
"Respected attendees,
I welcome the participants of the "Bridge Artsakh-2010" Second Economic Forum and wish all of you successful and efficient work.
Holding this important event in Artsakh, which has already become a kind tradition, is very much promising. I express my gratitude to the event's organizers and initiators. It is a good opportunity to be introduced on site with economic potential and development prospects of our republic, discussing issues representing mutual interest in warm and immediate atmosphere, introducing Artsakh to the outer world.
Every effort directed to developing bilateral ties and contacts with Armenian and foreign partners, establishing mutually beneficial cooperation is rated high in Nagorno Karabagh. We are open for such cooperation and are ready to discuss any constructive suggestion. Favorable conditions for successful realization of investment programs and further developing entrepreneurship have been created in our country. Such undertakings also add evidence to that.
I hope that practical discussions and efficient dialogue will be extended within the frameworks of the forum that will be useful for business circles of Artsakh and other countries.
Friends, I once again express gratitude to all of you for visiting Artsakh and participating in the activities of the economic forum and wish you successes and all the best," the speech particularly reads, according to the central information department of Artsakh President's office.