«Հայոց պատմություն» առարկայի միասնական քննությունից անբավարար է ստացել 550 դիմորդ
դիմորդից դրական միավորի շեմը չի հաղթահարել 550-ը, մասնակիցների 17,82 տոկոսը: Այս մասին Panorama.am-ին հայտնեց Գնահատման և թեստավորման կենտրոնի (ԳԹԿ) մամուլի պատասխանատու Գայանե Մանուկյանը: «Հայոց պատմություն» առարկայի միասնական քննության միջին միավորը 11,3-ն է:
«Հայոց պատմություն» առարկայի միասնական քննությունից 17.5-20 միավոր է ստացել 355 դիմորդ, 13.5-17.25 միավոր է հավաքել 551 դիմորդ, 7.5-13.25 միավոր է հավաքել 1629 դիմորդ:
«Հայոց պատմություն» առարկայի միասնական քննությանը դիմում-հայտ ներկայացրած 3270 դիմորդից քննությունից բացակայել է 185-ը:
«Քիմիա» առարկայի միասնական քննությունը բացակայել 84 դիմորդ: Քննության դիմում-հայտ ներկայացրած 1339 դիմորդից քննությանը մասնակցել է 1255-ը:
«Քիմիա» առարկայի միասնական քննության միջին միավորը 12,2-ն է:
«Քիմիա» առարկայի միասնական քննությունից 17.5-20 միավոր է ստացել 178 դիմորդ, 13.5-17.25 միավոր է հավաքել 315 դիմորդ, 7.5-13.25 միավոր է հավաքել 584 դիմորդ: Քննությանը մասնակից դիմորդներից դրական միավորի չեմը չի հաղթահարել 178 դիմորդ, մասնակիցների 14,21 տոկոսը:
«Հայոց պատմություն» և «Քիմիա» առարկաների միասնական քննությունը անցկացվել է հունիսի 19-ին: Երկու քննություններն անցկացնելու համար հանրապետությունում ձևավորվել էր 35 քննական կենտրոն, որից 21-ը «Հայոց պատմություն» առարկայի համար, իսկ 14-ը` «Քիմիա»:

Из 3085 абитуриентов, сдавших единый государственный экзамен по истории Армении, 550 или 17.82% срезались с экзамена. Об этом Panorama.am сообщила пресс-секретарь Центра оценки и тестирования (ЦОТ) Гаяне Манукян.
Средний балл ЕГЭ по истории Армении составил 11.3. 355 абитуриентов набрали 17.5-20 баллов, оценку 13.5-17.25 получил 551 абитуриент, а минимальные баллы 7.5-13.5 набрали 1629 абитуриентов. Неявка составила 185 из 3270 подавших заявку на участие в экзамене.
На ЕГЭ по химии не явились 84 абитуриента, то есть, из подавших заявку на участие в экзамене 1339 абитуриентов в экзамене приняли участие 1255. Средний балл ЕГЭ по химии составил 12.2. 17.5-20 баллов набрали 178 абитуриентов, 13.5-17.25 получили 315 абитуриентов, а 7.5-13.25 – 584 абитуриента. Положительную планку экзамена не преодолели 178 абитуриентов, то есть – 14.21%.
ЕГЭ по истории Армении и химии состоялись 19 июня. Для проведения экзамена по истории был создан 21 центр, химии – 14 центров.