Այս աշնանը ԱՄՆ Սիլիկոնյան հովտում կբացվի հայկական ՏՏ ընկերությունների մշտական ներկայացուցչություն: Այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն այս մասին հայտարարեց «Սինոփսիս-Հայաստան» ընկերության գործադիր տնօրեն Հովիկ Մուսայելյանը:
Նա հայտնեց, որ նախորդ տարի «Արմթեք»-ը նման ցանկություն հայտնեց: «Գրասենյակի բացման հիմնական տեխնիկական հարցերն արդեն կարգավորված են, սական առաջ են եկել որոշ խնդիրներ, որոնք խանագարեցին, որ գրասենյակի բացումը լինի նախորդ տարի»,-ասաց նա:
Մուսայելյանի խոսքով, ներկայացուցչության հիմնումը մեծ խթան կհանդիսանա ԱՄՆ-ում հայկական ՏՏ ընկերությունների մեծ ներկայացվածության համար ու կնպաստի, որ նրանք մոտ լինեն Սիլիկոնյան հովտին ու այնտեղ տիրող գիտակրթական մթնոլորտին:

Armenian IT companies to open a permanent representation in the US Silicon Valley this fall
Armenian IT companies will open a permanent representation in the US Silicon Valley this fall, executive manager of “Synopsis Armenia” Hovik Musaelyan told reporters today.
According to him, the move was initiated by Armtech last year.
“The main technical issues over opening the office are settled already, though, some problems have arisen which impeded to the opening of the office last year,” he said.
Musaelyan said, the opening of the representation will contribute to the wide representation of the Armenian IT compaies in the US and will make them closer to the Silicon Valley and the scientific-educational atmosphere that exists there.