«Ռուսաց լեզու» առարկայի միասնական քննությունից անբավարար է տացել  մասնակիցների 16.79 տոկոսը
դիմորդից դրական միավորի շեմը չի հաղթահարել 158-ը` մասնակիցների 16.79 տոկոսը: Այս մասին Panorama.am-ին հայտնեց Գնահատման և թեստավորման կենտրոնի (ԳԹԿ) մամուլի պատասխանատու Գայանե Մանուկյանը: «Ռուսաց լեզու» առարկայի միասնական քննության միջին միավորը 11.2-ն է:
«Ռուսաց լեզու» առարկայի միասնական քննությունից 17.5-20 միավոր է ստացել 46 դիմորդ, 13.5-17.25 միավոր է հավաքել 229 դիմորդ, 7.5-13.25 միավոր է հավաքել 508 դիմորդ: «Ռուսաց լեզու» առարկայի միասնական քննությանը դիմում-հայտ ներկայացրած 1048 դիմորդից քննությունից բացակայել է 107-ը:
Նշենք, որ «Ռուսաց լեզու» առարկայի միասնական քննությունը անցկացվել է հունիսի 23-ին: Այս քննությունը անցկացնելու համար ՀՀ-ում և ԼՂՀ-ում ձևավորվել է 13 քննական կենտրոն:

Единый государственный экзамен по русскому языку в Армении сдали 941 абитуриента, из них 158 или 16.79% срезались. Об этом Panorama.am сообщила пресс-секретарь Центра оценки и тестирования (ЦОТ) Гаяне Манукян.
Пресс-секретарь сообщила, что средний балл ЕГЭ по русскому языку составил 11.2. Высшие баллы 17.5-20 получили 46 абитуриентов, средние 13.5-17.25 – 229 абитуриентов, 7.5-13.25 баллов набрали 508 абитуриентов. Неявка составила 107 (было подано 1048 заявок на участие в ЕГЭ).
ЕГЭ по русскому языку прошел 23 июня, для его проведения в Армении и в Арцахе было создано 13 экзаменационных центров.