Փոստային կապի ազգային օպերատորի գործունեության արդիականացման նոր փուլ է սկսվում
«Հայփոստ» ՓԲԸ Հավատարմագրային կառավարիչ «Հայփոստ Թրաստ Մենեջմենթ»-ը սկսում է ՀՀ փոստային կապի ազգային օպերատորի գործունեության արդիականացման նոր փուլը: Փոստային բաժանմունքներում ավանդական փոստային ծառայություններից բացի հանրությանը կառաջարկվի փոստբանկային ծառայություններ, ինչպես նաև ֆաքսիմիլային կապ, պատճենահանում, տպագրություն և ինտերնետային կապ: Նոր փուլը մեկնարկում է Երևանի Բաղրամյան 23 հասցեում գործող «Հայփոստի» թիվ 19 նորացված` հարմարավետ բաժանմունքի բացմամբ: Այս մասին հայտնեցին ընկերության մամուլի ծառայությունից:
«Կոնվերս բանկ» ՓԲԸ և «Հայփոստ» ՓԲԸ համագործակցության պայմանագրի շրջանակներում կմատուցվեն փոստբանկային հետևյալ ծառայությունները.
. Խնայողական և ավանդային հաշիվների բացում
. Արտարժույթի փոխարկում
. Կանխիկ գործառնություններ
. Փոխանցումներ` արագ փոխանցման համակարգերով
. Դեբետային պլաստիկ քարտեր` ԱրՔա, MasterCard, VISA տրամադրում և սպասարկում:
«Հայփոստ Թրաստ Մենեջմենթ»-ի ծրագրով առաջիկա 5 տարիներին նախատեսվում է «Հայփոստի» նորացված բաժանմունքների և մասնաճյուղերի թիվը հասցնել 250-ի, ավելացնել ժամանակակից փոստային օպերատորներին բնորոշ նոր ծառայությունների տեսականի:

Начинается новый этап модернизации Национального почтового оператора Армении
Концессионный управляющий ЗАО “Армпочта”- “Айпост Траст Менеджмент” начинает новый этап модернизации деятельности Национального почтового оператора Армении.
Как сообщили в пресс-службе компании, помимо традиционных почтовых услуг в почтовых отделениях общественности будут предложены также почтово-банковские услуги, такие как факсимильная связь, копирование, печать и интернет-связь. Новый этап стартует открытием обновленного отделения “Айпост” N19 в Ереване по адресу Баграмяна 23.
В рамках договора о сотрудничестве между ЗАО “Конверс банк” и ЗАО “Айпост” будут предоставлены следующие почтово-банковские услуги: открытие сберегательных и депозитных счетов, операции с наличными, переводы по системам быстрого перевода, предоставление и обслуживание дебитных и пластических карт.
В ближайшие 5 лет по программе “Айпост Траст Менеджмент” предусмотрено число обновленных отделений и филиалов “Айпост” довести до 250, увеличить ассортимент новых услуг, характерных современным почтовым операторам.