«Գլենդել Հիլզ»-ը բարեհաջող ավարտել է «Մուշ 2-ի» շինարարությունը
Երկրաշարժի հետևանքով Գյումրի քաղաքի անօթևան մնացած ընտանիքների համար պետական միջոցների հաշվին «Գլենդել Հիլզ» կազմակերպության կողմից Մուշ-2 թաղամասում իրականացվող բնակարանաշինարարական աշխատանքներն ավարտվեցին:
Այսօր պաշտոնապես բացվեց Գյումրու Մուշ-2 թաղամասը, որտեղ կառուցվել է 22 բնակելի շենք` 1056 բնակարանով:
Գյումրիում լրագրողների հետ զրույցում ընկերության գլխավոր տնօրեն Վահե Ալմոյանը ասաց. «Այն, ինչ ի սկզբանե ներառված չէր նախագծում` գազի կաթսա, գազօջախ, լվացարան, գազաֆիկացում… նույնպես կատարվել է:
Ընկերությունն իր կողմից, իր հաշվին, հաշվիչների, գազօջախների և կաթսայի միացման ու թողարման գումարներն ամբողջությամբ մարել է` հաշվի առնելով, որ անօթևանների ֆինանսական վիճակը թույլ չի տա նման ծախսեր հոգալ»:
Վ. Ալմոյանը նկատեց նաև, որ թաղամասի կառուցումը կատարվել է շատ կարճ ժամանակահատվածում, ընդ որում շեշտը դրվել էր սոցիալական հիմնախնդրի վրա.
«Մենք կարող էինք որակյալ մասանագետներ բերել` շինարարական աշխատանքների համար, բայց գերադասեցինք, որ հենց գյումրեցիները գան աշխատելու»,- նշեց նա և հավելեց, որ այդ պատճառով նկատել են որոշ թերություններ, որոնք, սակայն, ժամանակի ընթացքում շտկվել են:
1988 թվականի ավերիչ երկրաշարժից 20 տարի անց Շիրակի մարզում անօթևանների թիվը հասնում էր 4245-ի: Այդ իսկ պատճառով էլ, ՀՀ նախագահի անմիջական նախաձեռնությամբ անօթևանների հիմնախնդրի լուծմանն ուղղված աշխատանքների իրականացման համար Շիրակի մարզի Գյումրի քաղաքում 2009-ին մեկնարկեցին շինարարական աշխատանքներ, որոնք իրականացվում են «Գլենդել Հիլզ» ընկերության կողմից:
Այս տարի, նախատեսված էր շահագործման հանձնել 1056 բնակարան` 22 բազմաբնակարան շենք, որոնցից 1 սենյականոց` 440 բնակարան, 2 սենյականոց` 352 բնակարան, և 3 սենյականոց` 264 բնակարան: Բնակարաններն ապահովված են կոմունալ բոլոր անհրաժեշտ պայմաներով, բակերում կառուցվել են խաղահրապարակներ, տարածքը կանաչապատվել է և ապահովվել գիշերային լուսավորությամբ:
Նշենք, որ այս տարի սկսվել է նաև 1949 բնակարանով 37 բնակելի շենքերի կառուցումը, որից 5-ը կառուցվում է Անի թաղամասի վերջնամասում, իսկ 32-ը` Մուշ թաղամասում: Այդ բնակելի շենքերի շինարարության ավարտը հաջորդ տարի:
2011-ին շինարարական աշխատանքներ մեկնարկելու են նաև մարզի այլ համայնքներում:
Հիշեցնենք, որ «Գլենդել Հիլզ» ՓԲԸ-ն հիմնադրվել է 2004 թվականին: Հանդիսանալով Հայաստանում խոշորագույն կառուցապատող ընկերություններից մեկը` «Գլենդել Հիլզ»-ը շուրջ 5 տարվա բարեխիղճ և պրոֆեսիոնալ գործունեության արդյունքում կառավարական և գործարար շրջանակներում, ինչպես նաև սպառողների շրջանում վայելում է անշարժ գույքի և կառուցապատման ոլորտի վստահելի գործընկերոջ համբավ: Ընկերության գլխավոր նպատակն է ապահովել հաճախորդների գումարների անվտանգությունը՝ որպես անշարժ գույքի կապիտալի ներդրում:
«Գլենդել Հիլզ»-ն ակտիվ մասնակցություն է ցուցաբերում հանրապետության քաղաքաշինական և բարեկարգման ծրագրերին, ինչպես նաև իրականացնում է պետական և սոցիալական նշանակության մի քանի խոշոր ծրագրեր: «Գլենդել Հիլզ»-ը խմբի անդամ մյուս ընկերությունների հետ միասին միայն Երևանում իրականացնում է 22 նախագիծ` մոտ 600 000 քմ, իսկ մայրաքաղաքի սահմաններից դուրս` 4 նախագիծ` մոտ 450 000 քմ կառուցապատման ընդհանուր մակերեսով:
Մատչելի գներով և վճարման ճկուն եղանակներով առաջարկելով բնակարաններ ու առևտրային տարածքներ նորակառույց շենքերում` մենք ձեռք ենք բերել գնորդների լայն զանգված ինչպես ՀՀ-ում, այնպես էլ` արտերկրում:
Ըստ այդմ` ընդառաջելով արտասահմանցի գնորդների պահանջարկին` 2008թ. ապրիլին ՌԴ-ի մայրաքաղաք Մոսկվայում մեր ընկերության կողմից հիմնադրվեց «Գլենդել Հիլզ Ռու» ՍՊԸ-ն, որն ունի «Գլենդել Հիլզ» ՓԲԸ-ի և խմբի անդամ մյուս ընկերությունների կողմից կառուցվող բնակարանները և առևտրային տարածքները վաճառելու բացառիկ իրավունք:
«Գլենդել Հիլզ»-ը սոցիալապես պատասխանատու, թափանցիկ գործող կազմակերպություն է և միշտ հավատարիմ է իր և խմբի անդամ մյուս ընկերությունների կարգախոսին`լինել վստահելի գործընկեր, գնորդին առաջարկել որակյալ և մատչելի կառույցներ:

Организация “Глендел Хилз” завершила работы по строительству квартир в квартале “Муш-2” армянского города Гюмри для семей, оставшихся без жилья в результате землетрясения. Строительные работы осуществляются за счет государственных средств.
Гюмрийский квартал “Муш-2” был официально открыт сегодня. Здесь построено 22 жилых здания, в которых 1056 квартир.
Как отметил в беседе с журналистами в Гюмри генеральный директор компании Ваге Алмоян, выполнено также то, что изначально не было предусмотрено программой: газовая плита, газовый котел, умывальник, газификация. «Компания за свой счет полностью погасила суммы за все это, учитывая, что финансовое положение оставшихся без жилья не позволит им позаботиться об этих расходах», - сказал В. Алмоян.
Он отметил также, что строительство квартала было осуществлено за очень короткий период, причем акцент был поставлен на социальную проблему.
«Для строительных работ мы могли бы пригласить качественных специалистов, но предпочли, что здесь работали гюмрийцы», - отметил он, добавив, что по этой причине они заметили некоторые недостатки, которые, однако, в течение времени, были устранены.
Через 20 лет после разрушительного землетрясения 1988 года число оставшихся без жилья семей достигало 4245. По этой причине по инициативе президента Армении для осуществления работ, направленных на решение проблем бездомных, в 2009 году в городе Гюмри Ширакской области начались строительные работы, которые осуществляются компанией «Глендел Хилз».
В этом году предусмотрено был сдать в эксплуатацию 22 здания с 1056 квартирами, 440 из них – однокомнатные, 352- двухкомнатные и 264 квартиры – трехкомнатные. Квартиры обеспечены всеми необходимыми коммунальными услугами, во дворах построены игровые площадки, территория озеленена и обеспечена ночным освещением.
Отметим, что в этом году началось также строительство 37 жилых зданий с 1949 квартирами: 5 зданий строятся в конце квартале Ани, а 32 – в квартале Муш. Строительство этих зданий завершится в следующем году. В 2011 году строительные работы начнутся также в других общинах области.
Напомним, что ЗАО «Глендел Хилз» было основано в 2004 году. Являясь одной из крупнейших строительных компаний в Армении, “Глендел Хилз” по итогам 5-летней профессиональной и добросовестной деятельности пользуется в правительстве и деловых кругах славой надежного партнера на рынке недвижимости и строительства. Главная цель компании – обеспечить безопасность сумм клиентов, как вклада капитала в недвижимость.
«Глендел Хилз» принимает активное участие в программах строительства и благоустройства республики, а также осуществляет несколько крупных программ государственного и социального значения. «Глендел Хилз» вместе с другими компаниями только в Ереване осуществляет 22 проекта, охватывающие около 600 000 кв. метров, а за пределами столицы – 4 проекта с общей площадью застройки в 450 000 кв. метров.
Предлагая квартиры и коммерческие территории по доступным ценам и гибким методам оплаты, компания завоевала широкие массы покупателей как в Армении, так и за рубежом. Так, идя на встречу спросу зарубежных покупателей, в апреле 2008 года компания основала в Москве ООО “Глендел Хилз Ру”, имеющее эксклюзивное право на продажу квартир и коммерческих территорий, построенных компанией «Глендел Хилз» и другие компаниями группы.
«Глендел Хилз» - социально ответственная, прозрачно действующая организация и всегда верна своему девизу – быть надежным партнером, предлагать покупателю качественные и доступные строения.