«Գլենդել Հիլզ»-ը բարեհաջող ավարտել է «Մուշ 2-ի» շինարարությունը
Երկրաշարժի հետևանքով Գյումրի քաղաքի անօթևան մնացած ընտանիքների համար պետական միջոցների հաշվին «Գլենդել Հիլզ» կազմակերպության կողմից Մուշ-2 թաղամասում իրականացվող բնակարանաշինարարական աշխատանքներն ավարտվեցին:
Այսօր պաշտոնապես բացվեց Գյումրու Մուշ-2 թաղամասը, որտեղ կառուցվել է 22 բնակելի շենք` 1056 բնակարանով:
Գյումրիում լրագրողների հետ զրույցում ընկերության գլխավոր տնօրեն Վահե Ալմոյանը ասաց. «Այն, ինչ ի սկզբանե ներառված չէր նախագծում` գազի կաթսա, գազօջախ, լվացարան, գազաֆիկացում… նույնպես կատարվել է:
Ընկերությունն իր կողմից, իր հաշվին, հաշվիչների, գազօջախների և կաթսայի միացման ու թողարման գումարներն ամբողջությամբ մարել է` հաշվի առնելով, որ անօթևանների ֆինանսական վիճակը թույլ չի տա նման ծախսեր հոգալ»:
Վ. Ալմոյանը նկատեց նաև, որ թաղամասի կառուցումը կատարվել է շատ կարճ ժամանակահատվածում, ընդ որում շեշտը դրվել էր սոցիալական հիմնախնդրի վրա.
«Մենք կարող էինք որակյալ մասանագետներ բերել` շինարարական աշխատանքների համար, բայց գերադասեցինք, որ հենց գյումրեցիները գան աշխատելու»,- նշեց նա և հավելեց, որ այդ պատճառով նկատել են որոշ թերություններ, որոնք, սակայն, ժամանակի ընթացքում շտկվել են:
1988 թվականի ավերիչ երկրաշարժից 20 տարի անց Շիրակի մարզում անօթևանների թիվը հասնում էր 4245-ի: Այդ իսկ պատճառով էլ, ՀՀ նախագահի անմիջական նախաձեռնությամբ անօթևանների հիմնախնդրի լուծմանն ուղղված աշխատանքների իրականացման համար Շիրակի մարզի Գյումրի քաղաքում 2009-ին մեկնարկեցին շինարարական աշխատանքներ, որոնք իրականացվում են «Գլենդել Հիլզ» ընկերության կողմից:
Այս տարի, նախատեսված էր շահագործման հանձնել 1056 բնակարան` 22 բազմաբնակարան շենք, որոնցից 1 սենյականոց` 440 բնակարան, 2 սենյականոց` 352 բնակարան, և 3 սենյականոց` 264 բնակարան: Բնակարաններն ապահովված են կոմունալ բոլոր անհրաժեշտ պայմաներով, բակերում կառուցվել են խաղահրապարակներ, տարածքը կանաչապատվել է և ապահովվել գիշերային լուսավորությամբ:
Նշենք, որ այս տարի սկսվել է նաև 1949 բնակարանով 37 բնակելի շենքերի կառուցումը, որից 5-ը կառուցվում է Անի թաղամասի վերջնամասում, իսկ 32-ը` Մուշ թաղամասում: Այդ բնակելի շենքերի շինարարության ավարտը հաջորդ տարի:
2011-ին շինարարական աշխատանքներ մեկնարկելու են նաև մարզի այլ համայնքներում:
Հիշեցնենք, որ «Գլենդել Հիլզ» ՓԲԸ-ն հիմնադրվել է 2004 թվականին: Հանդիսանալով Հայաստանում խոշորագույն կառուցապատող ընկերություններից մեկը` «Գլենդել Հիլզ»-ը շուրջ 5 տարվա բարեխիղճ և պրոֆեսիոնալ գործունեության արդյունքում կառավարական և գործարար շրջանակներում, ինչպես նաև սպառողների շրջանում վայելում է անշարժ գույքի և կառուցապատման ոլորտի վստահելի գործընկերոջ համբավ: Ընկերության գլխավոր նպատակն է ապահովել հաճախորդների գումարների անվտանգությունը՝ որպես անշարժ գույքի կապիտալի ներդրում:
«Գլենդել Հիլզ»-ն ակտիվ մասնակցություն է ցուցաբերում հանրապետության քաղաքաշինական և բարեկարգման ծրագրերին, ինչպես նաև իրականացնում է պետական և սոցիալական նշանակության մի քանի խոշոր ծրագրեր: «Գլենդել Հիլզ»-ը խմբի անդամ մյուս ընկերությունների հետ միասին միայն Երևանում իրականացնում է 22 նախագիծ` մոտ 600 000 քմ, իսկ մայրաքաղաքի սահմաններից դուրս` 4 նախագիծ` մոտ 450 000 քմ կառուցապատման ընդհանուր մակերեսով:
Մատչելի գներով և վճարման ճկուն եղանակներով առաջարկելով բնակարաններ ու առևտրային տարածքներ նորակառույց շենքերում` մենք ձեռք ենք բերել գնորդների լայն զանգված ինչպես ՀՀ-ում, այնպես էլ` արտերկրում:
Ըստ այդմ` ընդառաջելով արտասահմանցի գնորդների պահանջարկին` 2008թ. ապրիլին ՌԴ-ի մայրաքաղաք Մոսկվայում մեր ընկերության կողմից հիմնադրվեց «Գլենդել Հիլզ Ռու» ՍՊԸ-ն, որն ունի «Գլենդել Հիլզ» ՓԲԸ-ի և խմբի անդամ մյուս ընկերությունների կողմից կառուցվող բնակարանները և առևտրային տարածքները վաճառելու բացառիկ իրավունք:
«Գլենդել Հիլզ»-ը սոցիալապես պատասխանատու, թափանցիկ գործող կազմակերպություն է և միշտ հավատարիմ է իր և խմբի անդամ մյուս ընկերությունների կարգախոսին`լինել վստահելի գործընկեր, գնորդին առաջարկել որակյալ և մատչելի կառույցներ:

The apartment construction works implemented by the Glendale Hills construction company with state sponsorship have been completed. The apartments are intended for homeless families in Gyumri.
The Mush-2 district was officially launched today in Gyumri, with 22 residential houses having 1056 apartments.
Glendale Hills Director General Vahe Almoyan told correspondents in Gyumri: “The project did not envisage gas boilers, gas stoves, wash basins, gas supply, yet it was also done. The company did it at its own expense, paying for meters, gas stoves, turning on gas boiler taking into consideration the poor financial condition of the homeless.”
Mr. Almoyan noted that the district was built within a very short time, with an accent on the social problem.
“We could bring quality specialists but we preferred suggesting the very Gyumri residents to carry out the construction works,” he mentioned adding that therefore some shortcomings were noticed, however, they were corrected.
After the destructive earthquake of 1988 the number of homeless in the Shirak region reached 4245. Therefore, on Armenian President’s immediate initiative, construction works were launched in the town of Gyumri, Shirak region in 2009 to solve the problem of homeless.
This year, it was planned to put into operation 1056 apartments in 22 residential houses: 440 - 1 room apartments, 352 - 2 room apartments and 264 - 3 room apartments. The apartments have all modern conveniences, with playing grounds in the yards, the area is planted with trees and shrubs, night illumination is installed.
Note that construction of 37 residential houses with 1949 apartments has been also launched this year. 5 out of them are being built in the Ani district and 32 in Mish district. The construction is planned to be completed next year. Construction works will be also launched in other communities of the region in 2011.
The Glendale Hills CJSC was founded in 2004. Being one of the biggest construction companies in Armenia, with 5 years conscientious and professional activity, Glendale Hills enjoys reputation of reliable partner in real estate and construction sphere in governmental and business circles as well as among consumers. Company’s main goal is to ensure safety of consumers finances as real estate capital investment. Glendale Hills takes an active part in Armenian urban development programs as well as implements several big programs of state and social significance. Glendale Hills along with other companies – group members implement 22 projects – nearly 600 000 sq/m in Yerevan and 4 projects – 450 000 sq/m in the regions. Offering apartments and trade territories at affordable prices and flexible payment ways in newly built buildings we have got a great number of consumers both in Armenia and abroad.
Thus, meeting our foreign consumers demand the Glendale Hills Ru LLC was founded in 2008 April in Moscow, which has an exclusive right to sell apartments and trade territories built by Glendale Hills and other companies – members of the group.
Glendale Hills is a company bearing social liability, it acts transparently and is always loyal to the slogan of the other members of group – to be a reliable partner, to offer quality and affordable constructions to consumers.