Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է տնտեսական համագործակցության հարցերով հայ- ռուսական միջկառավարական հանձնաժողովի համանախագահ Իգոր Լևիտինին:
Երկրի ղեկավարի մամուլի գրասենյակի տեղեկացմամբ, հանրապետության ղեկավարը հյուրի հետ քննարկել է երկկողմ տնտեսական հարաբերություններին վերաբերող մի շարք հարցեր, անդրադարձել` միջկառավարական հանձնաժողովի վերջին նիստում կայացված որոշումների կատարման ընթացքին:
Զրուցակիցները խոսել են նաև տնտեսական փոխգործակցությանը վերաբերող այն հարցերի շուրջ, որոնք նախատեսվում է քննարկել առաջիկայում ՌԴ նախագահ Դմիտրի Մեդվեդևի Հայաստան կատարելիք պետական այցի շրջանակներում:

President Serzh Sargsyan received today the Co-Chair of the Armenian-Russian intergovernmental commission on economic cooperation Igor Levitin.
According to President’s press office, Serzh Sargsyan and Igor Levitin discussed issues related to the bilateral economic relations, referred to the process of implementation of the decisions adopted at the latest sitting of the intergovernmental commission.
The interlocutors also raised the issues on economic collaboration which will be on agenda during Russian President Dmitry Medvedev’s upcoming state visit to Armenia.