Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է տնտեսական համագործակցության հարցերով հայ- ռուսական միջկառավարական հանձնաժողովի համանախագահ Իգոր Լևիտինին:
Երկրի ղեկավարի մամուլի գրասենյակի տեղեկացմամբ, հանրապետության ղեկավարը հյուրի հետ քննարկել է երկկողմ տնտեսական հարաբերություններին վերաբերող մի շարք հարցեր, անդրադարձել` միջկառավարական հանձնաժողովի վերջին նիստում կայացված որոշումների կատարման ընթացքին:
Զրուցակիցները խոսել են նաև տնտեսական փոխգործակցությանը վերաբերող այն հարցերի շուրջ, որոնք նախատեսվում է քննարկել առաջիկայում ՌԴ նախագահ Դմիտրի Մեդվեդևի Հայաստան կատարելիք պետական այցի շրջանակներում:

Президент Армении принял Игоря Левитина
Президент Армении Серж Саргсян принял сегодня сопредседателя армяно-российской межправительственной комиссии экономического сотрудничества Игоря Левитина.
Как сообщили в пресс-службе президента РА, глава государства обсудил с Левитиным ряд вопросов, касающихся двусторонних экономических отношений, коснулся хода реализации решений, принятых на последнем заседании межправительственной комиссии.
Собеседники поговорили также о вопросах экономического взаимодействия, которые предстоит обсудить в рамках предстоящего визита президента РФ Дмитрия Медведева в Армению.