Հայ-ռուսական միջկառավարական հանձնաժողովի համանախագահները հանդիպել են միմյանց
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր ընդունել է Ռուսաստանի Դաշնության տրանսպորտի նախարար, Հայ-ռուսական տնտեսական համագործակցության միջկառավարական հանձնաժողովի համանախագահ Իգոր Լևիտինին։
Կառավարության տեղեկատվության ու հասարակայնության հետ կապերի վարչության հաղորդմամբ, հանդիպման ընթացքում Հայ-ռուսական տնտեսական համագործակցության միջկառավարական հանձնաժողովի համանախագահներ Տիգրան Սարգսյանը և Իգոր Լևիտինը քննարկել են Հայ-ռուսական տնտեսական համագործակցության միջկառավարական հանձնաժողովի վերջին` 11-րդ լիագումար նիստի արձանագրության կետերի կատարման ընթացքը։ Նշվել է, որ Հանձնաժողովի 12-րդ լիագումար նիստն անցկացվելու է այս տարի Ռուսաստանի Դաշնությունում։
Հանդիպման ավարտին ՀՀ վարչապետը և ՌԴ տրանսպորտի նախարարն ստորագրել են արձանագրություն քննարկման արդյունքների հիման վրա։

12-е пленарное заседание армяно-российской межправкомиссии пройдет в России
Премьер-министр Армении Тигран Саркисян принял сегодня министра транспорта России, сопредседателя армяно-российской межправительственной комиссии экономического сотрудничества Игоря Левитина.
Как сообщили в пресс-службе правительства РА, в ходе встречи армянский и российский сопредседатели межправкомиссии Тигран Саркисян и Игорь Левитин обсудили ход реализации положений протокола последнего – 11-го пленарного заседания комиссии. Было отмечено, что 12-е заседание комиссии пройдет в этом году в Российской Федерации.
По окончании встречи премьер-министр РА и министр транспорта РФ на основании результатов обсуждения подписали протокол.