Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է «Փյունիկ» բարեգործական հիմնադրամի պատվիրակությանը, տեղեկացնում են նախագահի լրատվական ծառայությունից: Հանրապետության ղեկավարը բարձր է գնահատել կրթության, մշակույթի, սոցիալական ապահովության և առողջապահության ոլորտներում հանրությանն օգտակար լինելու հիմնադրամի առաքելությունը: Նախագահի խոսքով, նման հաստատություններն ավելի հեշտ են կարողանում գտնել ճանապարհը դեպի հասարակ մարդկանց սրտերը, և այդ առումով, դրանք կարեւոր ու արդիական դերակատարություն ունեն:
«Փյունիկ» բարեգործական հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Գաբրիել Ջամբարջյանը, ՀՀ նախագահին ներկայացնելով Հիմնադրամի ծրագրերը, նշել է, որ նախատեսում են ընդլայնել գործունեության շրջանակներն ու այսուհետ ևս ուժերի ներածին չափով նպաստել Հայաստանի զարգացմանը:
«Փյունիկ»-ը, գործունեության շուրջ մեկ տարվա ընթացքում բարեգործական բազմաթիվ ծրագրեր է իրականացրել Հայաստանում և Արցախում` սերտորեն համագործակցելով նաև Հայ առաքելական եկեղեցու հետ:
ՀՀ նախագահի հետ հանդիպման ժամանակ, «Փյունիկ» բարեգործական հիմնադրամը Հայաստանի Հանրապետությանն է նվիրել Հիմնադրամի կողմից ձեռք բերված Հովհաննես Այվազովսկու կտավներից մեկը:

President Serzh Sargsyan today received the delegation of Pyunik Charity Fund, President’s press office reported. President Sargsyan highly evaluated the fund’s mission to make the fields of education, science, social security and healthcare. According to the President, such institutions play an important role, since they find a way to the hearts of people more easily and thus, they become significant role-players.
Executive Director of Pyunik Fund Gabriel Jambarjyan presented the Fund’s programs and noted that they intended to expand the framework of activity to contribute to the development of Armenia as far as they can.
During a year of its existence, Pyunik has implemented a number of charity programs in Armenia and Artsakh in close cooperation with the Armenian Apostolic Church.