Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է «Փյունիկ» բարեգործական հիմնադրամի պատվիրակությանը, տեղեկացնում են նախագահի լրատվական ծառայությունից: Հանրապետության ղեկավարը բարձր է գնահատել կրթության, մշակույթի, սոցիալական ապահովության և առողջապահության ոլորտներում հանրությանն օգտակար լինելու հիմնադրամի առաքելությունը: Նախագահի խոսքով, նման հաստատություններն ավելի հեշտ են կարողանում գտնել ճանապարհը դեպի հասարակ մարդկանց սրտերը, և այդ առումով, դրանք կարեւոր ու արդիական դերակատարություն ունեն:
«Փյունիկ» բարեգործական հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Գաբրիել Ջամբարջյանը, ՀՀ նախագահին ներկայացնելով Հիմնադրամի ծրագրերը, նշել է, որ նախատեսում են ընդլայնել գործունեության շրջանակներն ու այսուհետ ևս ուժերի ներածին չափով նպաստել Հայաստանի զարգացմանը:
«Փյունիկ»-ը, գործունեության շուրջ մեկ տարվա ընթացքում բարեգործական բազմաթիվ ծրագրեր է իրականացրել Հայաստանում և Արցախում` սերտորեն համագործակցելով նաև Հայ առաքելական եկեղեցու հետ:
ՀՀ նախագահի հետ հանդիպման ժամանակ, «Փյունիկ» բարեգործական հիմնադրամը Հայաստանի Հանրապետությանն է նվիրել Հիմնադրամի կողմից ձեռք բերված Հովհաննես Այվազովսկու կտավներից մեկը:

Армения получила в подарок одно из полотен Айвазовского
Президент Армении Серж Саргсян принял сегодня делегацию благотворительного фонда «Пюник», сообщили в пресс-службе главы государства.
Руководитель республики высоко оценил миссию фонда, нацеленную на то, чтобы быть полезным обществу в сферах образования, культуры, социального обеспечения и здравоохранения. По словам президента, подобные учреждения легче находят путь к сердцам простых людей, и в этом плане они исполняют важную и актуальную роль.
Исполнительный директор благотворительного фонда «Пюник» Габриэл Джамбаджян представил президенту программы Фонда. Он отметил, что намечено расширить круг деятельности, впредь, как и ныне, содействуя по мере своих сил развитию Армении.
В течение почти одного года деятельности «Пюника» им осуществлены многочисленные благотворительные проекты в Армении и Арцахе. При этом Фонд тесно сотрудничал также с Армянской Апостольской церковью.
Во время встречи с президентом РА благотворительный фонд «Пюник» подарил Армении приобретенное Фондом полотно Ованнеса Айвазовского.