Վրացի նախկին պաշտոնյան յուրացրել է գումարը, որով պետք է վերանորոգվեին Հայաստան-Վրաստան էլեկտրական լարերը
Վրաստանի «ՎրացՌուսԷներգո»-ի նախկին գլխավոր տնօրեն Գեորգի Շերաձեն ու նրա տեղակալ Շոթա Մաիսուրաձեն ձերբակալվել են. նրանք կասկածվում են Հայաստանը Վրաստանին միացնող 400 կվտ-անոց էլեկտրական լարերի վերանորոգման ու կատարելագործման համար հատկացված 2,1 մլն լարի յուրացնելու համար:
Ինչպես տեղեկացնում է «Գռուզիա-օնլայն»-ը, Շերաձեի ու Մաիսուրաձեի նկատմամբ հարուցվել է քրեական գործ: Դատարանը նրանց նկատմամբ 2-ամսյա կալանք կիրառելու որոշում է կայացրել:

Бывшее руководство «ГрузРосэнерго» присвоило деньги, выделенные для ЛЭП, соединяющей энергосистемы Грузии и Армении
В Грузии сотрудники следственной службы министерства финансов арестовали бывшего генерального директора «ГрузРосэнерго» Георгия Шерадзе и его заместителя Шота Маисурадзе, сообщает «Грузия Online».
Шерадзе и его заместителя подозревают в присвоении 2,1 млн. лари, выделенных на усовершенствование 400-киловольтной линии электропередачи, соединяющей энергосистемы Грузии и Армении.
Георгию Шерадзе и Шоте Маисурадзе предъявлено обвинение по статье 182-й части второй УК Грузии. Суд уже избрал им меру пресечения в виде двухмесячного заключения под стражу.