Հայաստանը մասնակցելու է Պեկինում կայանալիք Կերպարվեստի 4-րդ միջազգային բիենալեին
Հայաստանի նկարիչների միության անդամ Վահրամ Հարությունյանը սեպտեմբերի 20-ից հոկտեմբերի 10-ը մասնակցելու է Պեկինում կայանալիք Կերպարվեստի 4-րդ միջազգային բիենալեին, որտեղ ներկայացնելու է «Թագուհին» կտավը: Այս մասին տեղեկացանք մշակույթի նախարարությունից;
Նշենք, որ Վ. Հարությունյանը մասնակցել է նաև 2007-ին Պեկինում կայացած Կերպարվեստի համաշխարհային 3-րդ բիենալեին:
Վ. Հարությունյանը տասնյակ երկրներում մասնակցել է խմբակային ցուցահանդեսների, այդ թվում` Ճապոնիա, Կանադա, Չինաստան, Անգլիա, Իտալիա, ԱՄՆ և այլն: Ունեցել է անհատական ցուցահանդեսներ Լեհաստանում, Ավստրիայում, Գերմանիայում, Անգլիայում, Շվեյցարիայում, Ռուսաստանում, ԱՄՆ-ում, Հայաստանում:

Армения примет участие в международной биеннале изобразительного искусства в Пекине
Член Союза художников Армении Ваграм Арутюнян примет участие в предстоящей с 20 сентября по 1 октября в Пекине 4-ой международной биеннале изобразительного искусства. Как сообщили в пресс-службе министерства культуры Армении, В. Арутюнян представит на биеннале полотно “Королева”.
Отметим, что В. Арутюнян принял также участие в состоявшейся в 2007 году в Пекине 3-й международной биеннале изобразительного искусства.
Работы В. Арутюняна были представлены на выставках в различных странах: в Японии, Канаде, Китае, Англии, Италии, США и т.д. Были организованы также его личные выставки в Польше, Австрии, Германии, Англии, Швейцарии, России, США и Армении.