Կառավարության այսօրվա նիստում որոշվել է Արտակարգ իրավիճակների նախարարությանը հատկացնել 24 մլն 600 հազար դրամ` Ռուսաստանին անտառային հրդեհների մարմանն աջակցելու համար: Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի առաջարկությամբ կառավարությունն այսօր լսել է ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարի տեղեկությունը անտառային հրդեհների մարման գործում Ռուսաստանի Դաշնությանը օգնություն ցույց տալու վերաբերյալ։
Երեկ և այսօր աղետի վայր են ուղարկվել հրշեջների ջոկատներ և համապատասխան տեխնիկա, անհրաժեշտության դեպքում կցուցաբերվի այլ օգնություն ևս, տեղեկացնում են կառավարության լրատվական ծառայությունից։
Նկատենք, որ ՀՀ ԱԻՆ 28 հրշեջներ 10 տոննանոց չորս հրշեջ մեքենաներով օգոստոսի 5-ից 10-ը կմասնակցեն ՌԴ-ում հրդեհաշիջման աշխատանքներին:

At today’s sitting the government decided to allocate 24mln.600 thousand AMD (about $67 thousand) to the Emergency Situations Ministry to support Russia over the wildfires. Emergency Minister provided information on assistance to be rendered to Russia over extinguishing the recent fires.
Fire fighting brigades and technics have been sent to the scene of the disaster yesterday and today, the government’s information department reported.
Today a team of 28 firefighters and four fire fighting vehicles of the Ministry of Emergency Situations in Armenia have left for Russia to help the country cope with its worst wildfires.