«Առաջիկայում Երևանում կբացվի ևս չորս «Սթար» սուպերմարկետի մասնաճյուղ»,- այս մասինPanorama.am- ին տեղեկացրեց «Սթար»-ի գործադիր տնօրեն Վահան Քերոբյանը:
Ըստ այդմ, օգոստոսի 18-ին նախատեսված է Շենգավիթ համայնքի «Սթար» սուպերմարկետի բացումը, այնուհետև սեպտեմբերի 2-ին Արաբկիրում և ևս երկուսը` Աջափնյակում ու Շենգավիթում, կբացվեն մինչև տարեվերջ:
Սուպերմարկետները, նախորդ տարի որդեգրած ռազմավարության շրջանակում, 200-400 քմ տարածք կունենան:
«Դա արվում է սպառողի ամենօրյա առևտուրն էլ ավելի հարմարավետ դարձնելու նպատակով, քանի որ մեր սուպերմարկետները տեղակայված են հենց բնակելի շենքերի տակ»,- նշեց գործադիր տնօրենը ու չբացառեց, որ նշված չորսին կարող է ևս երկու մասնաճյուղ ավելանա, բայց դրա մասին դեռ վաղ է խոսելը:
Ի դեպ, արաբկիրցիների համար «Սթար»-ի բացումը սպասված է, քանի որ ընկերությունը դեռ 2008թ-ից էր ստանձնել այդ պարտավորությունը:

В ближайшее время в Ереване будут открыты еще 4-е супермаркета сети “СТАР”. Об этом Panorama.am сообщил исполнительный директор сети Ваан Керобян.
По его словам, 18 августа состоится открытие супермаркета “СТАР” в административном районе Шенгавит, затем 2 сентября супермаркет будет открыт в административном районе Арабкир. До конца года будут открыты еще два магазина – в Ачапняке и опять в Шенгавите.
Согласно стратегии компании, площадь новых супермаркетов будет составлять от 200 до 400 квадратных метров.
“Это делается для того, чтобы создать более комфортабельные условия для ежедневных покупок, поскольку наши супермаркеты расположены прямо под жилыми зданиями”, - отметил исполнительный директор и не исключил, что к отмеченным четырем могут добавиться еще два филиала, но, заметил он, об этом пока рано говорить.
Кстати, жители административного района Арабкир давно ждут открытия супермаркета “СТАР”, поскольку компания еще с 2008 года взяла на себя такое обязательство.