«Առաջիկայում Երևանում կբացվի ևս չորս «Սթար» սուպերմարկետի մասնաճյուղ»,- այս մասինPanorama.am- ին տեղեկացրեց «Սթար»-ի գործադիր տնօրեն Վահան Քերոբյանը:
Ըստ այդմ, օգոստոսի 18-ին նախատեսված է Շենգավիթ համայնքի «Սթար» սուպերմարկետի բացումը, այնուհետև սեպտեմբերի 2-ին Արաբկիրում և ևս երկուսը` Աջափնյակում ու Շենգավիթում, կբացվեն մինչև տարեվերջ:
Սուպերմարկետները, նախորդ տարի որդեգրած ռազմավարության շրջանակում, 200-400 քմ տարածք կունենան:
«Դա արվում է սպառողի ամենօրյա առևտուրն էլ ավելի հարմարավետ դարձնելու նպատակով, քանի որ մեր սուպերմարկետները տեղակայված են հենց բնակելի շենքերի տակ»,- նշեց գործադիր տնօրենը ու չբացառեց, որ նշված չորսին կարող է ևս երկու մասնաճյուղ ավելանա, բայց դրա մասին դեռ վաղ է խոսելը:
Ի դեպ, արաբկիրցիների համար «Սթար»-ի բացումը սպասված է, քանի որ ընկերությունը դեռ 2008թ-ից էր ստանձնել այդ պարտավորությունը:

“4 more “Star” supermarkets will open in Yerevan in the upcoming future,” “Star” executive manager Vahan Kerobyan told Panorama.am.
Accordingly, Shengavit community of Yerevan will host opening of a new “Star” supermarket on August 18, another store will open in Arabkir on September 2 and two others in Ajapnyak and Shengavit by the yearend.
The supermarkets will occupy a territory of 200-400 sq. meters, in accordance with the policy adopted since last year.
“It is done to make consumers’ daily shopping comfortable as the supermarkets are located on the ground floor of blocks of apartments,” V. Kerobyan said.