Աշխարհահռչակ ֆրանսիացի դերասան Ժերար Դեպարդիեն արժանացել է «Կարոտ 2010» փառատոնի մրցանակին: Հռչակավոր կինոդերասանին նաև շնորհվել է Հայաստանի խորհրդարանի պատվո մեդալ: Մրցանակը Դեպարդիեին է շնորհել ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը:
Հիշեցնենք, որ սեպտեմբերի 2-7-ը Ստեփանակերտում, այնուհետև` Երևանում անցկացվել է «Կարոտ» հայկական միջազգային փառատոնը, որի շրջանակներում Երևան էր ժամանել ֆրանսիացի կինոդերասան Ժերար Դեպարդիեն, ինչպես նաև ռուս մեծանուն արտիստներ: Այսօր վերջիններս կհանդիպեն լրագրողների հետ:
Նշենք, որ «Կարոտ» մրցանակի են արժանացել նաև Շառլ Ազնավուրը, Նիկոլայ Ռիժկովը, Վլադիմիր Սպիվակովը, Արմեն Ջիգարխանյանը, Ջիվան Գասպարյանը, Իոսիֆ Կոբզոնը, Սոս Սարգսյանը, Նիկիտա Սիմոնյանը, Կոնստանտին Օրբելյանը, Յուրի Վարդանյանը, Անդրեյ Բիտովը:

Жерар Депардье удостоен премии фестиваля "Карот-2010"
Жерару Депардье вручена премия фестиваля "Карот-2010", который проходит в Армении и в Арцахе. Премию актеру вручил спикер Национального собрания Армении Овик Абраамян. Выдающемуся актеру вручена также Медаль почета парламента Армении.
Третий международный фестиваль "Карот" проходит в Армении и Нагорном Карабахе 2-7 сентября под патронажем спикера парламента Армении Овика Абраамяна, при поддержке президента НКР Бако Саакяна и министерств культуры Армении и НКР. Предыдущие два фестиваля проходили в Москве.
В рамках “Карот-2010” Армению посетил всемирно известный французский актер Жерар Депардье, а также известные российские артисты. Сегодня гости из России встретятся с журналистами.
Отметим, что премии «Карот» удостоены такие деятели как Шарль Азнавур, Николай Рыжков, Владимир Спиваков, Армен Джигарханян, Артур Абрахам, Дживан Гаспарян, Иосиф Кобзон, Сос Саркисян, Константин Орбелян, Никита Симонян, Андрей Битов, Юрий Варданян.