Երևանում կանցկացվի Հայ-բուլղարական առևտրատնտեսական և գիտատեխնիկական համագործակցության հանձնաժողովի նիստ
10:36 07/09/2010
Սեպտեմբերի 9-10-ը Երևանում տեղի կունենա Հայ-բուլղարական առևտրատնտեսական և գիտատեխնիկական համագործակցության հանձնաժողովի 6-րդ նիստը:
Տրանսպորտի և կապի նախարարի մամուլի քարտուղար Սուսաննա Տոնոյանի տեղեկացմամբ, նիստի օրակարգում ընդգրկված են առևտրի, ներդրումների, տուրիզմի, տրանսպորտի, կապի, տեղեկատվական տեխնոլոգիաների, մանր և միջին գործարարության, կրթության և գիտության, մշակույթի և քաղաքաշինության բնագավառներում երկկողմ համագործակցության զարգացմանն ուղղված հարցեր:
Նշենք, որ Միջկառավարական հանձնաժողովի հայկական կողմը նախագահում է ՀՀ տրանսպորտի և կապի նախարար Մանուկ Վարդանյանը, իսկ բուլղարական կողմը` Բուլղարիայի Հանրապետության տրանսպորտի, տեղեկատվական տեխնոլոգիաների և կապի նախարար Ալեքսանդր Ցվետկովը:
Հայ-բուլղարական հանձնաժողովի նախորդ նիստը կայացել է 2008թ.-ի դեկտեմբերին` Բուլղարիայի մայրաքաղաք Սոֆիայում:

В Ереване состоится заседание армяно-болгарской межправительственной комиссии
В Ереване 9-10 сентября состоится 6-е заседания армяно-болгарской комиссии по торгово-экономическому и научно-техническому сотрудничеству.
Как сообщила пресс-секретарь министерства транспорта и связи Сусанна Тоноян, в повестку заседания включены вопросы, касающиеся двустороннего сотрудничества в сфере торговли, инвестиций, туризма, связи, информационных технологий, малого и среднего предпринимательства, образования и науки, культуры и градостроительства.
Межправительственную комиссию с армянской стороны возглавляет министр транспорта и связи Армении Манук Варданян, а с болгарской стороны – министр транспорта, информационных технологий и связи Александр Цветков.
Предыдущее заседание армяно-болгарской комиссии состоялось в декабре 2008 года в столице Болгарии Софии.