Կամերունում խոլերայից մահացել է ավելի քան 300 մարդ
Կամերունի հարյուրավոր բնակիչներ երկրի հյուսիսային շրջաններում տարածված խոլերայի համաճարակի զոհ են դարձել: ՄԱԿ-ի մանկական հիմնադրամի` ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ի աշխատակիցների տվյալների համաձայն, համաճարակը ավելի է ուժգնացել ու տարածվել վերջին 20 տարվա ընթացքում:
Ներկայում հիվանդության թիվը 4,5 անգամ գերազանցում է մայիսին գրանցված առաջին դեպքերի թիվը: Խոլերայի պատճառով մահացել է առնվազն 331 տեղացի:
Նշենք, որ խոլերայի դեպքեր են գրանցվել Կամերունին սահմանակից Նիգերիայում և Չադում: Նիգերիայում հիվանդությունը տարածվել է երկրի 36 նահանգներից 12-ում:
Ամռան վերջին տեղական իշխանությունները հայտնել են 6,5 հազար հիվանդների ու ավելի քան 350 մահացածների մասին:Իսկ Չադում, սեպտեմբերի սկզբի տվյալներով, գրանցվել է հիվանդության 40 դեպք` մահացու ելքերով:

UNICEF says more than 300 people have died in the West African nation of Cameroon from the country's worst cholera outbreak in 20 years.
UNICEF said Monday that more than 4,500 people have been sickened by the highly contagious infection that causes diarrhea in victims, leading to severe dehydration.
At least 331 people have died since the outbreak began in May, and officials fear it will spread further when children return to school this week after summer break.
UNICEF is launching an informational campaign in schools to teach children about good hygiene to prevent the disease from spreading.