Գերմանացի երաժիշտը մեկ օրվա ընթացքում ութ երկրում համերգ է տվել
Ֆլամենկոյի գերմանացի կատարող Վիսենտե Փաթիզը համաշխարհային ռեկորդ է սահմանալ` 24 ժամվա ընթացքում համերգներ տալով աշխարհի 8 երկրում: Այս մասին հայտնում է Reuters-ը:
Նրա խոսքով, իր ձեռբերումը գրանացվելու է Գինեսի ռեկորդակիրների գրքում: Մինչ այս ռեկորդակիրը եղել է կիթառահար Ջեֆֆ Օուգը. 24 ժամվա ընթացքում հասցրել է վեց երկրում համերգ տալ:
Վիսենտե Փաթիզը իր մարաֆոնը սկսել է սեպտեմբերի 25-ին Գերմանիայում, այնուհետև գնացել է` Բելգիա, Նիդեռլանդներ, Լյուքսեմբուրգ, Ֆրանսիա, Շվեյցարիա, Լիխտենշտեյն և Ավստրիա: Միջինը նա ելույթ է ունեցել մեկուկես ժամ, նրան լսելու էին գնացել 50-100 մարդ:

Немецкий музыкант выступил в восьми странах за сутки
Немецкий исполнитель фламенко Висенте Патиц (Vicente Patiz) установил мировой рекорд, сыграв за 24 часа концерты в восьми странах мира. Об этом сообщает Reuters.
По словам Патица, в ближайшее время его достижение будет занесено в Книгу рекордов Гиннеса. До его рекорда первенство по числу концертов за сутки удерживал гитарист Джефф Ог (Jeff Aug). Ему за 24 часа удалось сыграть в шести странах мира.
Патиц начал концертный марафон 25 сентября в Германии. Оттуда он переместился в Бельгию, затем в Нидерланды, Люксембург, Францию, Швейцарию, Лихтенштейн и Австрию. В среднем на одно выступление он тратил до полутора часов, а послушать их приходили от 50 до ста человек.