Բրազիլիայում բանկերն այսօրվանից փակ են. անժամկետ գործադուլ է հայտարարված
Բրազիլիայի բանկային աշխատողների արհմիությունները որոշել են անժամկետ գործադուլ սկսել: Այդ մասին հայտարարել է Բրազիլիայի ֆինանսական ոլորտի աշխատողների կոնֆեդերացիան, տեղեկացնում է «ՌԻԱ-նովոստի»:
Բրազիալիայի Սան-Պաուլու, Ռիո-դե-Ժանեյրո և այլ խոշոր քաղաքների բանկերն այսօր չեն բացել իրենց դռները: Բանկային աշխատողները պահանջում են 11 տոկոսով բարձրացնել աշխատավարձերը, ինչպես նաև բարելավել սոցիալական փաթեթները: Այդ պահանջները փոխանցվել են Բրազիլիայի բանկերի Դաշնությանը դեռևս օգոստոսի սկզբին, սակայն մինչ օրս համաձայնություն չի եղել կողմերի միջև:
Գործադուլի կազմակերպչի գնահատականով, գործադուլին պատրաստվում են մասնակցել բանկային ծառայողների արհմիության 25 մասնաճյուղերի ներկայացուցիչներ:

Работники банковской отрасли Бразилии постановили во вторник начать с 29 сентября бессрочную забастовку с целью улучшения условий оплаты труда. Об этом сообщает РИА Новости со ссылкой на Конфедерацию работников финансовой отрасли (Contraf) страны.
По ее данным, в среду большинство отделений банков в Сан-Паулу, Рио-де-Жанейро и других крупных городах не начнут работу. В Конфедерации ожидают, что в забастовке примут участие до 25 региональных отделений профсоюза банковских служащих.
Забастовщики требуют увеличения заработной платы на 11%, участия в доходах банков, улучшения социальных условий труда. Переговоры по данному пакету требований между работниками и Федерацией банков Бразилии велись с начала августа, но ни к чему не привели.