Բրազիլիայում բանկերն այսօրվանից փակ են. անժամկետ գործադուլ է հայտարարված
Բրազիլիայի բանկային աշխատողների արհմիությունները որոշել են անժամկետ գործադուլ սկսել: Այդ մասին հայտարարել է Բրազիլիայի ֆինանսական ոլորտի աշխատողների կոնֆեդերացիան, տեղեկացնում է «ՌԻԱ-նովոստի»:
Բրազիալիայի Սան-Պաուլու, Ռիո-դե-Ժանեյրո և այլ խոշոր քաղաքների բանկերն այսօր չեն բացել իրենց դռները: Բանկային աշխատողները պահանջում են 11 տոկոսով բարձրացնել աշխատավարձերը, ինչպես նաև բարելավել սոցիալական փաթեթները: Այդ պահանջները փոխանցվել են Բրազիլիայի բանկերի Դաշնությանը դեռևս օգոստոսի սկզբին, սակայն մինչ օրս համաձայնություն չի եղել կողմերի միջև:
Գործադուլի կազմակերպչի գնահատականով, գործադուլին պատրաստվում են մասնակցել բանկային ծառայողների արհմիության 25 մասնաճյուղերի ներկայացուցիչներ:

Brazil's bank workers will begin an unlimited nationwide strike from Wednesday after voting on Tuesday night to reject an inflation-based 4.3 percent salary increase, a union leader said.
Bank workers are demanding an increase of 11 percent, improved profit sharing and other benefits and voted to strike after the National Bank Federation (Fenaban) failed to improve on its pay offer as the Bank Workers' Union had asked.
"The bankers directors have pushed bank workers into striking," said Juvandia Moreira, chairman of branch of the Bank Workers' Union that covers the city of Sao Paulo.