Նախագահ Բակո Սահակյանը հոկտեմբերի 1-ին ընդունել է աշխատանքային այցով Արցախի Հանրապետությունում գտնվող Հայաստանի հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի անդամներին` կառույցի ղեկավար Ռոբերտ Նազարյանի գլխավորությամբ:
Այս մասին տեղեկացնում են Արցախի նախագահի լրատվական ծառայությունից:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են հանրային ծառայությունների և տնտեսական մրցակցության կարգավորման ոլորտում երկու հայկական պետությունների համագործակցությանն առնչվող հարցեր:
Երկրի ղեկավարն ընդգծել է ոլորտի կարևորությունը` այն համարելով շուկայական տնտեսության զարգացման և առողջ մրցակցության ապահովման կարևոր բաղադրամասերից մեկը:
Հանդիպմանը մասնակցել են Արցախի Հանրապետության փոխվարչապետ, ֆինանսների նախարար Սպարտակ Թևոսյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Президент Арцаха обсудил с Р. Назаряном вопросы сотрудничества регуляторов двух стран
Президент Арцаха Бако Саакян принял накануне находящихся в Республике Арцах с рабочим визитом членов комиссии Республики Армения по регулированию общественных услуг во главе с руководителем структуры Робертом Назаряном.
В ходе встречи были обсуждены вопросы, касающиеся сотрудничества двух армянских государств в сфере регулирования общественных услуг и экономической конкуренции, сообщили в Главном информационном управлении аппарата президента Арцаха.
Глава государства подчеркнул важность сферы, посчитав ее одной из важных составляющих развития рыночной экономики и обеспечения здоровой конкуренции.
Во встрече приняли участие вице-премьер, министр финансов Республики Арцах Спартак Тевосян, другие должностные лица.