Նախագահ Բակո Սահակյանը հոկտեմբերի 1-ին ընդունել է աշխատանքային այցով Արցախի Հանրապետությունում գտնվող Հայաստանի հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի անդամներին` կառույցի ղեկավար Ռոբերտ Նազարյանի գլխավորությամբ:
Այս մասին տեղեկացնում են Արցախի նախագահի լրատվական ծառայությունից:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են հանրային ծառայությունների և տնտեսական մրցակցության կարգավորման ոլորտում երկու հայկական պետությունների համագործակցությանն առնչվող հարցեր:
Երկրի ղեկավարն ընդգծել է ոլորտի կարևորությունը` այն համարելով շուկայական տնտեսության զարգացման և առողջ մրցակցության ապահովման կարևոր բաղադրամասերից մեկը:
Հանդիպմանը մասնակցել են Արցախի Հանրապետության փոխվարչապետ, ֆինանսների նախարար Սպարտակ Թևոսյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

On 1 October President of the Artsakh Republic Bako Sahakyan received a delegation of the commission regulating public services of the Republic of Armenia led by head of the structure Robert Nazaryan, which has arrived in Artsakh on a working visit, the central information department of Artsakh President's office reported.
Issues related to cooperation between the two Armenian states in the sphere of regulating public services and economic competition were discussed during the meeting.
The Head of the State underlined the importance of the sphere considering it among key components of developing market economy and guaranteeing healthy competition.
Artsakh Republic vice-premier, finance minister Spartak Tevosyan and other officials partook at the meeting.