Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը նախօրեին այցելել է մայրաքաղաքի և նրա շրջակայքում գտնվող մի շարք օբյեկտներ:
Երկրի ղեկավարն իր այցելությունը սկսել է Ստեփանակերտի պրոթեզաօրթոպեդիկ կենտրոնից, որտեղ ծանոթացել է հաստատության գործունեությանը և աշխատանքային պայմաններին: Նախագահը նշել է, որ օրթոպեդիկ կենտրոնի պայմանները շոշափելիորեն տարբերվում են նախկինից, և անհրաժեշտ է էլ ավելի բարելավել դրանք:
Արցախի հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության փոխանցմամբ, այնուհետև Բակո Սահակյանն այցելել է Ստեփանակերտում կառուցվող թիվ 6 միջնակարգ դպրոց և տեղում ծանոթացել իրականացվող աշխատանքներին: Նախագահը, բավարար գնահատելով կատարվող շինարարությունը, միաժամանակ նշել է, որ անհրաժեշտ է արագացնել աշխատանքների տեմպերը:
Նույն օրը Նախագահ Սահակյանն այցելել է Մեղրագետի վրա կառուցվող հիդրոհանգույց: Երկրի ղեկավարը կարևորել է այս օբյեկտի շինարարությունը՝ այն համարելով մայրաքաղաք Ստեփանակերտի անխափան ջրամատակարարման ապահովման հանգուցային օղակներից մեկը:

Президент Республики Арцах Бако Саакян посетил 3 октября ряд объектов, находящихся в столице и ее окрестностях.
Глава государства начал свое посещение с протезно-ортопедического центра столицы, где Бако Саакян ознакомился с деятельностью и рабочими условиями учреждения. Президент отметил, что хотя нынешние условия в ортопедическом центре ощутимо изменились по сравнению с тем, что было в прошлом, необходимо и дальше их улучшать.
Затем Бако Саакян посетил строящуюся в Степанакерте среднюю школу №6 и на месте ознакомился с проводимыми работами. Президент, оценив удовлетворительно проводимое строительство, в то же время отметил, что необходимо ускорить темпы работ, сообщили в Главном информационном управлении аппарата президента Арцаха.
В тот же день президент Саакян посетил гидроузел, строящийся на реке Меграгет. Глава государства подчеркнул важность строительства этого объекта, посчитав его одним из ключевых звеньев обеспечения бесперебойного водоснабжения Степанакерта.