Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը նախօրեին այցելել է մայրաքաղաքի և նրա շրջակայքում գտնվող մի շարք օբյեկտներ:
Երկրի ղեկավարն իր այցելությունը սկսել է Ստեփանակերտի պրոթեզաօրթոպեդիկ կենտրոնից, որտեղ ծանոթացել է հաստատության գործունեությանը և աշխատանքային պայմաններին: Նախագահը նշել է, որ օրթոպեդիկ կենտրոնի պայմանները շոշափելիորեն տարբերվում են նախկինից, և անհրաժեշտ է էլ ավելի բարելավել դրանք:
Արցախի հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության փոխանցմամբ, այնուհետև Բակո Սահակյանն այցելել է Ստեփանակերտում կառուցվող թիվ 6 միջնակարգ դպրոց և տեղում ծանոթացել իրականացվող աշխատանքներին: Նախագահը, բավարար գնահատելով կատարվող շինարարությունը, միաժամանակ նշել է, որ անհրաժեշտ է արագացնել աշխատանքների տեմպերը:
Նույն օրը Նախագահ Սահակյանն այցելել է Մեղրագետի վրա կառուցվող հիդրոհանգույց: Երկրի ղեկավարը կարևորել է այս օբյեկտի շինարարությունը՝ այն համարելով մայրաքաղաք Ստեփանակերտի անխափան ջրամատակարարման ապահովման հանգուցային օղակներից մեկը:

On 3 October President of the Artsakh Republic Bako Sahakyan visited some objects in the capital and its vicinities.
The Head of the State started his visit from the Stepanakert prosthesis orthopedic center and got acquainted with the activities and working conditions of the establishment. The President noted that event though the current conditions of the center were incomparable with those in the past, it was necessary make them even better.
Later on the president visited the new building of secondary school N6 being built in Stepanakert. The President rated satisfactory the construction process noting the need to accelerate the pace of the activities, the central information department of Artsakh President's office reported.
Bako Sahakyan subsequently visited water-engineering system being constructed on the Meghraget River. The Head of the State underlined the importance of constructing the object considering it one of the key components of providing uninterrupted water supply to capital Stepanakert.
Artsakh Republic premier Ara Haroutyunyan and other officials accompanied the President during the meeting.