Հոկտեմբերի 11-ին Երևանում կանցկացվի հայ-սլովենական գործարար համաժողով` Սլովենիայի հանրապետության նախագահ Դանիել Տիրկի Հայաստան պաշտոնական այցի շրջանակներում:
Հայկական զարգացման գործակալության հաղորդմամբ, համաժողովին ելույթներով հանդես կգան Հայաստանի և Սլովենիայի նախագահները, ողջույնի խոսք կասեն երկու երկրների էկոնոմիկայի նախարարները:
Նախատեսված է համագործակցության հուշագրի ստորագրում Զարգացման հայկական գործակալության և Սլովենիայի հանրապետության Ձեռներեցության և Օտարերկրյա ներդրումների պետական գործակալության միջև, ՀՀ գործարար և ներդրումային միջավայրի ներկայացում, Սլովենիայի գործարար և ներդրումային միջավայրի ներկայացում:

Армяно-словенский бизнес-форум пройдет 11 октября в Ереване в рамках визита в Армению президента Словении Данило Тюрка. ОБ этом сообщили в Армянском агентстве развития.
В ходе форума ожидаются выступления президентов двух стран – Сержа Саргсяна и Данило Тюрка и министров экономики Армении и Словении.
Планируется также подписание меморандума сотрудничества между Армянским агентством развития и Государственным агентством предпринимательства и иностранных инвестиций, представление предпринимательской и инвестиционной среды Армении и Словении.