Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովի պատվիրակությանը՝ կառույցի ղեկավար Արտակ Շաբոյանի գլխավորությամբ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են տնտեսական մրցակցության կարգավորման ոլորտում համագործակցության, փորձի փոխանակման հետ կապված
հարցեր:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության հաղորդմամբ, երկուստեք նշվել է երկու հայկական պետությունների միջև այս ոլորտում համագործակցության խորացման անհրաժեշտությունը:

Bako Sahakyan receives Artak Shaboyan
On 15 October President of the Artsakh Republic Bako Sahakyan received the delegation of the State Commission for Protection of Economic Competition led by head of the commission Artak Shaboyan.
Issues related to the cooperation, as well as exchange of experience in the field of regulating economic competition were discussed during the meeting.
The sides stressed necessity to deepen cooperation in this sphere between the two Armenian states, the central information department of Artsakh President's office informed.