Հոկտեմբերի 26-ին Ջո Կոկերը համերգ կտա Երևանում, բայց տոմսերը դեռ չեն վաճառվում
Առաջին անգամ Հայաստանում հոկտմբերի 26-ին եզակի համերգով հանդես կգա համաշխարհային ռոք և բլյուզ երաժշտության լեգենդ Ջո Կոկերը (Joe Cocker): Համերգի կազմակերպումը նախաձեռնել են Ամերիաբանկը և «Երևանյան հեռանկարներ» 11-րդ երաժշտական միջազգային փառատոնը` Ամերիաբանկի 100 ամյակի կապակցությամբ:
Համերգին մնում է տասն օր, սակայն, Կոկերի երկրպագուները չեն կարողանում տոմսեր ձեռք բերել` նկատի ունենալով այն հանգամանքը, որ վերջին օրերին մեր իրականթյան մեջ տմսերը վաճառվում են շատ թանկ:
«Ամերիաբանկ»-ի լրատվական ծառայությունից Panorama.am-ին ասացին, որ դեռ չի որոշվել` ինչ գին են ունենալու տոմսերը և երբ են դրանք վաճառքի դուրս բերվելու, միայն հայտնի է, թե որտեղ են վաճառվելու` Վազգեն Սարգսյան 2, բիզնես կենտրոնում: Աշխարհահռչակ երաժշտի համերգը տեղի կունենա ժամը 20:30-ին, Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում: Հույս ունենանք, որ տոմսերի գինը աստղաբաշխական թվերի չի հասնի և Կոկերի երաժշտությունն այդ օրը հասանելի կլինի իր երկրպագուներին:

Джо Кокер выступит 26 октября с концертом в Ереване, но билеты пока не продаются
Легенда мирового рока и блюза Джо Кокер (Joe Cocker) выступит 26 октября с единственным концертом в Армении. Организацию концерта инициировали ЗАО «Америабанк» и 11-ый музыкальный фестиваль «Перспективы Еревана», в связи со столетием «Америабанка».
До концерта остается всего 10 дней, однако поклонники Кокера до сих пор не могут приобрести билеты, учитывая то обстоятельство, что в Армении в последние дни, остающиеся до концерта, билеты продаются по очень высокой цене.
В пресс-службе «Америабанка» корреспонденту Panorama.am сообщили, что цена на билеты пока не определена, также пока не решено, когда их начнут продавать. Известно только, что билеты будут продаваться в бизнес-центре по адресу Вазгеса Саргсяна 2.
Концерт мировой легенды рока и блюза Джо Кокера состоится 26-го октября в 20.30 в Спортивно-концертном комплексе имени Карена Демирчяна.
Будем надеяться, что стоимость билетов не будет астрономической, и музыка Кокера в этот день станет доступной для его поклонников.