«Smoke on the Water/Rock Aid Armenia»-ի ռեմիքսն արդեն վաճառքում է
1989թ. ռոքի աստղերի կողմից Rock Aid Armenia նախագծի շրջանակներում ձայնագրված “Smoke on the Water” երգի ռեմիքսը արդեն կարելի է գնել iTunes և Amazon ինտերնետային խանութներում:
Ռեմիքսը թողարկվել է Rock Aid Armenia/Armenia Grateful 2 Rock ծրագրի շրջանակներում, որը համատեղ իրականացնում են ավստրալիական Do Something կազմակերպությունը և Մեդիամաքս-ը:
Ծրագրի նպատակն է միջոցներ հավաքագրել Գյումրիի թիվ 6 երաժշտական դպրոցի վերականգնման համար, որը ավերվել էր 1988թ. երկրաշարժի հետևանքով:
«Մեդամաքս»-ի հաղորդմամբ, նախագծի իրականացման համար անհրաժեշտ է շուրջ $ 250.000, արդեն հավաքագրվել է $ 75.000: “Smoke on the Water”-ի ռեմիքսի օն-լայն վաճառքից ստացված ողջ հասույթը կուղարկվի դպրոցի վերականգնման հիմնադրամին:
iTunes ինտերնետային խանութում “Smoke on the Water/Rock Aid Armenia”-ն կարելի է ձեռք բերել հետևյալ հղումով` http://itunes.apple.com/us/album/smoke-on-water-2010-wermut/id396024924?i=396025040&ign-mpt=uo%3D4:
Amazon ինտերնետային խանութում “Smoke on the Water/Rock Aid Armenia”-ն կարելի է գնել հետևյալ հղումով` http://www.amazon.com/gp/product/B0045OFVR4/ref=cm_sw_r_fa_dp_i3AVmb04JR4KS:
Պրոմո-տեսահոլովակը հասանելի է հետևյալ հղումով` http://www.youtube.com/watch?v=1tsw3nKDlBE:
“Smoke on the Water” երգի ձայնագրմանը 1989թ. մասնակցել էր ռոք-երաժիշտների մի ամբողջ ընտրանի, մասնավորապես. Իէն Գիլանը և Ռիչի Բլեքմորը (Deep Purple), Բրայան Մեյը և Ռոջեր Թեյլորը (Queen), Թոնի Այոմին (Black Sabbath), Դևիդ Գիլմորը (Pink Floyd), Բրյուս Դիքինսոնը (Iron Maiden), Քրիս Սքվայրը (Yes), Ջեֆ Դաունսը (Asia), Պոլ Ռոջերսը (Bad Company), Քիթ Էմերսոնը (Emerson, Lake and Palmer):

"Smoke on the Water/Rock Aid Armenia" remix available at iTunes and Amazon
Remix of “Smoke on the Water” track, recorded by rock stars in 1989 within the framework of Rock Aid Armenia project, is already available at iTunes and Amazon online stores.
The new release took place within the framework of Rock Aid Armenia/Armenia Grateful 2 Rock project, which is being jointly realized by Australian “Do Something” organization and Mediamax.
The project aims at fundraising for rebuilding N6 music school in Gyumri, destroyed as a result of the earthquake in 1988. $ 250 000 is necessary for realization of the project. $ 75 000 has already been raised.
All the proceeds from online sale of “Smoke on the Water” remix will be sent to the fund for school rebuilding.
“Smoke on the Water/Rock Aid Armenia” can be purchased at iTunes at the following link:
http://itunes.apple.com/us/album/smoke-on-water-2010-wermut/id396024924?i=396025040&ign-mpt=uo%3D4.
“Smoke on the Water/Rock Aid Armenia” can be purchased at Amazon at the following link:
http://www.amazon.com/gp/product/B0045OFVR4/ref=cm_sw_r_fa_dp_i3AVmb04JR4KS.
The promo video is available at: http://www.youtube.com/watch?v=1tsw3nKDlBE.
An entire constellation of rock musicians participated in recording “Smoke on the Water” song in 1989, in particular: Ian Gillan and Ritchie Blackmore (Deep Purple), Brian May and Roger Taylor (Queen), Tony Iommi (Black Sabbath), David Gilmour (Pink Floyd), Bruce Dickinson (Iron Maiden), Chris Squire (Yes), Geoff Downes (Asia), Paul Rodgers (Bad Company), Keith Emerson (Emerson, Lake and Palmer).